Tuesday, Sep. 19, 2017

YAPI DENETİM KURULUŞLARI İMO BURSA’DA BULUŞTU

20 Mart 2015

|

Yer:

YAPI DENETİM KURULUŞLARI İMO BURSA’DA BULUŞTU

Yapı Denetim Kuruluşları Birliği, İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi’nin ev sahipliğinde bir araya gelerek yapı denetim mevzuatında beklenen değişiklikleri ve sorunlarını ele aldı.

İMO Bursa Şubesi Konferans Salonu’nda toplanan Yapı Denetim Kuruluşları Birliği üyeleri, Yapı Denetim Mevzuatı ile İlgili gelişmeleri değerlendirdi. Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Genel Başkanı Yüksek İnşaat Mühendisi Tekin Saraçoğlu, yapı denetim firmalarının daha iyi şartlarda hizmet vermesini sağlamak için çalıştıklarını belirtti. Yapı Denetim Mevzuatında önemli değişikliklerin yapılmasını beklediklerini dile getiren Saraçoğlu, üzerinde çalıştıkları sorunların ve çözüm önerilerinin Meclise taşındığını kaydetti.

Saraçoğlu, yapı denetimde ceza maddeleri ve yeni şirketlerin kuruluşu ile ilgili düzenlemenin İş Güvenliği Yasası’nın içinde yer aldığını ifade ederek, “Bu iki madde sistemi disipline edecek. Yapı denetimler için uzun süredir çalışarak beklediğimiz köklü bir değişiklik gerçekleşecek. Bu bir milat olacak” dedi.

Saraçoğlu, yasanın bu ay içinde onaylanmasını beklediklerini aktardı.

yapı denetim 2 yapı denetim 1

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa