Sunday, Oct. 22, 2017

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ YENİ BİNALARINA KAVUŞTU

25 Eylül 2013

|

Yer:

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ YENİ BİNALARINA KAVUŞTU

Hayırsever işadamı Hasan Öztimur tarafından, Uludağ Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü için yaptırılan Hasan Öztimur İnşaat Mühendisliği Binası, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın da katıldığı bir törenle yeni eğitim öğretim yılında hizmete girdi.

Törende konuşan Bülent Arınç “Eğitime % 100 Destek Kampanyası” kapsamında Öztimur ailesinin Uludağ Üniversitesi’ne İnşaat mühendisliği bölüm binasını kazandırmasının çok önemli olduğunu söyledi. Arınç “Eğitime Yüzde 100 Destek Kampanyası içerisinde kim ne yaptıysa küçük, büyük demeden özellikle onlara iştirak ettim. Bu hayırseverlerimizi tebrik ettim, takdir ettim. Çünkü bu bir vefakarlık, bu bir saygının ifadesidir. O insanların kendi imkanlarıyla helal kazançlarıyla yaptırdıkları bu eğitim kurumları, Türkiye’nin çok büyük bir ihtiyacını görüyor” diye konuştu.

Törende söz alan İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Adem Doğangün ise inşaat mühendisliği bölümüne adına yakışır bir bina yapıldığını kaydederken hayırsever Hasan Öztimur ve Öztimur ailesine katkılarından dolayı minnet ve şükranlarını sundu. Doğangün konuşmasında ayrıca İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Yönetim Kurulu’na da binanın üniversiteye kazandırılmasında gösterdikleri çaba nedeniyle teşekkür etti.

Törende, eğitime verdiği katkılardan dolayı Hasan Öztimur’a fahri doktor unvanı verilirken Bursa eski Valisi Şahabettin Harput’a da valilik görevi boyunca Bursa’ya olan hizmetlerinden dolayı fahri profesör ünvanı verildi.

 

      

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa