Tuesday, Sep. 19, 2017

ŞAHİN: “BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ OLARAK MEVCUT YERİNDE KALMALI”

11 Eylül 2009

|

Yer:

İMO BURSA ŞUBESİ BAŞKANI NECATİ ŞAHİN: “U.Ü MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK FAKÜLTESİ, TEKNİK ÜNİVERSİTENİN OMURGASINI OLUŞTURMALIDIR”

BURSA – İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, YÖK Genel Kurulu toplantısında Bursa’ya Teknik Üniversite kurulması konusunun karara bağlanması ile ilgili açıklamada bulundu. Başkan Şahin, Bursa’da kurulacak Teknik Üniversitenin mevcut yerinde kalarak Uludağ Üniversitesi’nden bağımsız bir üniversite olması gerektiğinin altını çizdi.

İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, YÖK Genel Kurulu 2009 yılı 16.olağan toplantısında karara bağlanan ve Bursa’ya yapılacak Teknik Üniversitenin çok faydalı olacağını ifade etti. Yapılacak Teknik Üniversitenin, Uludağ Üniversitesi mevcut yerleşkesi içerisinde yapılmasını söyleyen Başkan Şahin, isminin ise “BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ” olması önerisinde bulundu.

Şahin: “U.Ü Mühendislik ve mimarlık fakültesi, Teknik Üniversitenin omurgasını oluşturmalı”

Teknik Üniversite’nin akademik çalışmalarla Bursa’nın gelişimine büyük katkılar sağlayacağına inandıklarını söyleyen Başkan Şahin, sözlerine şöyle devam etti: “Uludağ Üniversitesi bünyesinde bulunan Mühendislik ve Mimarlık Fakültesindeki bölümlerin kurulacak Bursa Teknik Üniversitesi’nin omurgasını oluşturmalıdır. Kurulacak Teknik üniversite ile şimdiye kadar Tıp Fakültesi gölgesinde kalan diğer bölümler yeni bir vizyona kavuşacağını ve Bursa için güzel bir açılım olacağını düşünmekteyiz” şeklinde konuştu.

 

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa