Monday, Sep. 25, 2017

ŞAHİN: “BELEDİYELERİN RAKİBİ DEĞİL REFİKİYİZ”

25 Mart 2009

|

Yer:

ŞAHİN: “BELEDİYELERİN RAKİBİ DEĞİL REFİKİYİZ”

ŞAHİN, BELEDİYELERİN RAKİBİ DEĞİL REFİKİYİZ

BURSA- İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, akademik odalar olarak kendilerinin belediyelerin rakibi değil, refiki olduklarını söyledi.

Demokrat Parti (DP) Nilüfer Belediye Başkan Adayı Salih Tetikcan, DP Osmangazi Belediye Başkan Adayı Yakup Aktaş’ın İMO Bursa Şubesi’ni ziyaretinde konuşan İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, akademik odaların belediyelerin ücretsiz danışmanları olduğu gerçeğinin göz ardı edildiğini ifade ederek, “Bizler belediyelerin rakibi değil, refikiyiz” dedi.

İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu olarak üzerlerine düşen görevleri yapmaya çalıştıklarını dile getiren Şahin, “ Suya sabuna dokunmayan bir politika izlemiyoruz. Doğru bildiklerimizi her platformda söyledik, söylemeye de devam edeceğiz” diye konuştu. Hemşeri derneklerinin kent yönetiminde üniversitelerden daha fazla ilgi gördüklerini savunan Şahin, geçmişte Bursa Ovası’na sanayi yatırımı olarak yapılan fabrikaların ovayı yok ettiğini ve çevresinde kaçak yapılaşmanın ortaya çıktığının altını çizdi. Şahin sözlerini şöyle sürdürdü: “1960 yılından beri yapılan yanlışlar şu an yaşanılan sıkıntılarda önemli bir role sahiptir ve ne yazık ki 50 yıldır kalıcı çözüm getirilememiştir”

BİLİMİN DEDİĞİ MASAYA YATIRILMALI

Bursa’da kentlilik bilinci oluşturulması ve kent konseyinin aktif olarak çalıştırılması gerektiğini dile getiren Şahin, “Bursa’da seçilmiş krallıklar oluşuyor. Kaçak yapılaşmayı ‘yıkım çözüm değil’ diyerek çözemezsiniz. Önce bilimin dediği masaya yatırılmalı ve fizibiliteye öncelik verilmelidir” diye konuştu. TOKİ inşaatlarında mühendislik hizmetlerinde eksiklikler olduğunu belirten Şahin, Bursa’nın altyapısında da ciddi sıkıntılara dikkat çekti.

Bursa’da kaçak yapılaşmanın hızla devam ettiğini ifade eden DP Osmangazi Belediye Başkan Adayı Yakup Aktaş, göreve gelmesi halinde İMO Bursa Şubesi ile birlikte çalışacaklarını kaydetti. DP Nilüfer Belediye Başkan Adayı Salih Tetikcan ise Nilüfer’in arka kısımlarında sıkıntılar olduğunu ve göreve gelmesi halinde Nilüfer’e yakışır projelerin hayata geçeceğini belirtti.

 

  

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa