Tuesday, Sep. 26, 2017

RECEP ALTEPE’DEN İMO’YA BURSA’YI DEĞERLENDİRME ZİYARETİ

30 Kasım 2009

|

Yer:

RECEP ALTEPE’DEN İMO’YA BURSA’YI DEĞERLENDİRME ZİYARETİ

NECATİ ŞAHİN “KENTİMİZİN GELECEĞİ, NESİLLERİMİZİN GELECEĞİDİR”

BURSA- Belediyenin yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler veren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, planladıkları projeleri de anlatarak İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri’nin fikirlerini aldı.

Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediye Başkanı Danışmanı İnşaat Mühendisi Semih Pala, Genel Sekreter Yardımcıları Mustafa Altın, Bayram Vardar, Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Celil Çolak ve Büyükşehir Belediye Meclis üyesi İnşaat Mühendisi Celal Demir ile beraber ziyarette bulundular.

Meslek odaları ile sürekli olarak bilgi alışverişinin sürdürüldüğünü aktaran Belediye Başkanı Altepe, yapılan çalışmalar ve projeler hakkında bilgi vermek ve akademik odaların görüşlerini almak maksadıyla rutin ziyaretler gerçekleştirdiklerini kaydetti. İnşaat Mühendisleri Odası ile sıkça görüş alışverişinde bulunduklarını belirten Başkan Recep Altepe, “Diğer meslek odalarıyla olduğu gibi İnşaat Mühendisleri Odası ile de fikir paylaşımı yapıyoruz. Bursa için yapılan tüm çalışmalarda meslek odalarının öneri ve uyarılarını bekliyoruz. Tüm görüşlere açığız. Bizler fikirlerimizi ortaya koyarak, yapılacak çalışmaların en doğrusu en güzeli ortaya çıksın diye uğraşıyoruz. Kazanan Bursa olacaktır” diye konuştu.

İMO Bursa Şube Başkanı Necati Şahin ise, Bursa’nın sorunlarına yönelik çok yönlü çalışmalar yaptıklarını, İnşaat Mühendisleri Odası’nın sadece tenkit eden değil, ayrıca taşın altına elini koyan taraf olduğunu vurgulayan Şube Başkanı Necati Şahin, kentin geleceği adına her türlü bilgi paylaşımına ve önerilere devam edeceklerini belirtti.

Kaçak yapılaşma, ulaşım, kentsel dönüşüm, planlama, Uludağ, BESOB, stadyum gibi Bursa’nın önemli konularının konuşulduğu ziyaret samimi bir ortamda gerçekleşti.

Özellikle 1994 yılından beri ilk defa Büyükşehir Belediyesinin kaçak yapılaşmada öncülük etmesini önemsediklerini belirten Şahin;”bu gelişmeyi kaçak yapılaşmanın Bursa gündeminden kalkacağının önemli bir işareti olarak algıladıklarını” söyledi. Kaçak yapılaşma ile mücadele ancak kararlı bir irade ile mümkün olacağını belirten Şahin; “Büyükşehir Belediyesinde bu kararlılığı gördüklerini” belirtti.

Şahin, “Büyükşehir Belediyesi tarafından 1/100.000 planlamanın ve ulaşım planlamasının ihale şartnamesinin hazırlanma çalışmalarını önemsediklerini, bu konuda her türlü teknik desteği vereceklerini” söyledi.

Ayrıca toplantıda;

  • İMO Yönetim Kurulu Kent Meydanı ile Osmangazi Belediyesi arasındaki kentsel dönüşüm yapılacak alanın altının BHRS’nin aktarma istasyonu olarak projelendirilmesi konusunda öneride bulundu.
  • Uludağ yoluna, Orhaneli yolu Odunluk kavşağından Dobruca üzerinden , Yiğitali köyünü üst kısmında bağlayacak yeni yol ile ilgili öneri proje sunumu yapıldı ve Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın’a teslim edildi.
  • Büyükşehir Belediyesinin afişlerinden Başkanının fotoğrafının kaldırılması olumlu karşılandı, özellikle bu tarzın Yıldırım ve Nilüfer Belediye başkanlarının da dikkate almaları gerektiği dile getirildi.
  • Kaçak yapılaşmada Gürsu ilçesinin Yenidoğan mahallesinin pilot bölge olarak mercek altına alınması gerektiği, hileli hisseli satış ve kaçak yapılaşmanın tarım alanlarını adeta talan edecek tarzda devam ettiğini ve bölgede yıkım olayının olmamasına dikkat çekildi.
  • BESOB ve Stadyum ile ilgili eleştirilerde toplantının akışı içerisinde değerlendirildi.

 

 

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa