Tuesday, Sep. 19, 2017

OSMANGAZİ BELEDİYESİ ÇALIŞMALARINI İMO İLE PAYLAŞTI

23 Nisan 2010

|

Yer:

OSMANGAZİ BELEDİYESİ ÇALIŞMALARINI İMO İLE PAYLAŞTI

MUSTAFA DÜNDAR’DAN İMO’YA ZİYARET

BURSA – Osmangazi Belediye Başkanı ve Başkan Yardımcıları İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi’ni ziyaret etti.

Osmangazi Belediyesi’nin bir yıllık çalışmalarını önceki hafta yaptığı toplantı ile Bursalılara anlatan Belediye Başkanı Mustafa Dündar, çalışmalarını paylaşmak ve bilgi alışverişinde bulunmak amacıyla İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi. Yönetime geldikleri bir yılda çok sayıda projeyi hayata geçirdiklerini ve bu projeleri en ince ayrıntısına kadar planladıklarını vurgulayan Belediye Başkanı Mustafa Dündar, bu projelerde meslek odalarıyla birlikte hareket etmek istediklerini aktardı. yapılan her projenin halka anlatıldığını, ancak teknik konuları daha iyi bilen meslek odalarına da projelerin daha iyi anlatılması için ziyaretler düzenlemeyi düşündüklerini söyleyen Dündar, bu amaçla İMO Bursa Şubesi’ni ziyaret ettiklerini belirtti.

FİKİR BİRLİKTELİĞİ ÖNEMLİ

Henüz bir yıldır yönetimde olduklarını aktaran Başkan Dündar, bundan sonraki sürecin çok daha önemli olduğunu kaydetti. Hayata geçirdikleri her proje için mutlaka ilgili meslek odalarıyla görüş alışverişinde bulunduklarını aktaran Dündar, “Biz böyle düşünüyoruz ve uyguluyoruz mantığı ile değil, böyle yaparsak nasıl olur anlayışı ile çalışıyoruz. Çağdaş ve gelişmiş bir Osmangazi hayalini gerçekleştirmek için de bu anlayış ile hareket ediyoruz. Yaptığımız icraatların meslek odaları tarafından değerlendirilmesi ve fikirlerinin alınması bizler için çok önemli. O yüzden sizler ile sürekli irtibat halinde olmaya gayret ediyoruz. Bizlere yol göstermenizi istiyoruz. Projelerimizde sizler ile ortak fikir alışverişi yaparak birlikte çalışmak istiyoruz” dedi.

SAĞLIKLI OSMANGAZİ İÇİN ORTAKLAŞA ÇALIŞILMALI

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın yaptığı ziyaretin kendileri açısından sevindirici bir gelişme olduğunu vurgulayan İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin ise belediyelerin meslek odalarının fikirlerini almadan çalışmaması gerektiğinin altını çizdi. Osmangazi Belediyesi’nin bu konuda şeffaf bir yönetim anlayışı ile hareket etmesi gerektiğini söyleyen Şube Başkanı Şahin, Başkanı samimi gördüklerini belirtti. Osmangazi Belediyesi’nin iş yapma telaşı içerisinde olmadığını kaydeden Necati Şahin, belediyelerde iş yapma telaşı ile hata yapma oranı yükseldiğine işaret eden Şahin, “Önemli olan çok iş yapmak değil, doğru işler yapmaktır. Planlama ve diyalog olmadan belediyelerin yaptığı işlerde mutlaka bir yanlışlık çıkıyor. Osmangazi ile proje denetimi ve yapı envanter çalışmalarında daha yakın işbirliği içinde olmak istiyoruz. Osmangazi büyüklüğü ile Bursa’nın en önemli ilçesi konumunda. Osmangazi büyük olduğu kadar da sorunları da büyüktür.  Ulaşımdan istimlâk konusuna kadar çok sayıda sorun var. Şimdiye kadar sağlıklı bir planlama yapılamamış. Umarız sizin yönetiminiz zamanında meslek odaları ile görüşler paylaşılır ve sağlıklı bir Osmangazi meydana getirilir” diye konuştu.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a samimi davranışı ve ortak hareket etme isteğinden ötürü teşekkür eden İMO Bursa Şubesi Başkanı Şahin, bundan sonraki süreçte de bütün projelerde birlikte çalışmaya hazır olduklarının altını çizdi.

 

 

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa