Tuesday, Sep. 26, 2017

ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN İMO’YA İADE-İ ZİYARET

09 Mart 2012

|

Yer:

ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN İMO’YA İADE-İ ZİYARET

İNŞAAT YÜKSEK MÜHENDİSİ REKTÖR İLERİ, İMO’YA ÜYE OLDU…

İMO BURSA ŞUBESİ BAŞKANI NECATİ ŞAHİN: BİR ŞEHİR TEK SEKTÖRLE DEĞİL,  DEĞİŞİK SEKTÖRLERLE ANILMALI…

Bursa’nın ilk vakıf üniversitesi ünvanına sahip Bursa Orhangazi Üniversitesi’nin Rektörü Prof. Dr. Recep İleri, İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin ve Yönetim Kurulu üyelerine iade-i ziyarette bulundu.

Geçtiğimiz günlerde üyelerinin güvenoyunu alarak tekrar başkanlığa seçilen Necati Şahin’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Rektör İleri, üyelik defterini imzalayarak İMO Bursa Şubesi üyesi oldu.

Bursa’nın ilk vakıf üniversitesi olan Orhangazi Üniversitesi’nin Rektörü Recep İleri, İMO Bursa Şubesi’ne iade-i ziyarette bulundu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, rektör Recep İleri’nin kendileriyle meslektaş olmalarının mutluluk verici olduğunu belirtti. Bir vakıf üniversitesi olan Orhangazi Üniversitesi’nin kurulmasıyla Bursa’nın büyük bir eksikliğinin giderildiğini ifade eden Şahin, yeni dönemde koydukları hedeflerden birinin de üniversitelerle daha fazla işbirliği içine girmek olduğunu söyledi.

Şahin, “İnşaat Mühendisleri Odası olarak üniversitelerle işbirliğine çok önem veriyoruz, Bursa Uludağ Üniversitesi’nde 18 yıl boyunca İnşaat Mühendisliği bölümünün açılması için uğraştık, şimdi Bursa’nın ilk vakıf üniversitesinde de inşaat mühendisliği bölümü olacak, bu bizim için paha biçilemez bir fırsat, üniversitelerle akademik odaların birlikte çalışmalarıyla, kazanan Bursa olacaktır” diye konuştu.

Bursa Orhangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep İleri de tecrübeye çok önem verdiklerini belirterek akademik odaların bilgi ve birikimlerinden yararlanmak istediklerini söyledi. İleri, “Kitaplarda olmayan tek şey tecrübedir, bu yüzden meslek örgütleriyle yapacağımız işbirliklerimizle öğrencilerimizin kitaplardan edindikleri bilginin yanı sıra tecrübe kazanmalarını da sağlayacağız. Bu yüzden düzenleyeceğimiz seminerlere tecrübe paylaşım seminerleri diyeceğiz” diye konuştu.   

Ziyaretin sonunda Rektör Recep İleri, üyelik defterini imzalayarak İMO Bursa Şubesi üyesi oldu.

    

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa