Tuesday, Sep. 26, 2017

ÖĞRENCİLERDEN İMO’YA ZİYARET

22 Mart 2010

|

Yer:

ÖĞRENCİLERDEN İMO’YA ZİYARET

BURSA – Meslek Tanıtım Projesi kapsamında İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi’ni ziyaret eden Özel Tunçsiper İlköğretim Okulu öğrencileri, Yönetim Kurulu Üyeleri’nden inşaat mühendisliği mesleğini dinlediler.

Türkiye’nin ilk akademik odalar birliği olarak açılan Bursa Akademik Odalar Birliği (BAOB) Yerleşkesi’nde bulunan İMO Bursa Şubesi’ne gelen öğrencileri Başkan Necati Şahin, Yönetim Kurulu Üyeleri Basri Akyıldız, Mürsel Şengül ve Şube Müdiresi Fatma Akpancar’dan meslekleri hakkın bilgi aldı. Yerleşkeyi ziyaret eden ilk öğrenciler olan Tunçsiper’li miniklere inşaat mühendisliği mesleği hakkında bilgiler veren İMO Bursa Şubesi Başkanı Şahin, mesleğinin inceliklerini ve sorumlulukları aktardı. Şube olarak yaptıkları çalışmaları da aktaran Şahin, mühendislerin kalkınmadaki önemi ve Bursa için yaptıkları çalışmaların önemine değindi.

Mimarlık ve mühendislik mesleği arasındaki farkları da aktaran Şahin, “Çok önemli bir mesleğimiz var. Kesinlikle hata kabul etmeyecek bir meslek. İnşaat mühendisleri hem sağlam binalar inşa ederler, hem de şehrimizin daha güzel olması için çalışırlar. Gelecekte mühendis olmak istiyorsanız sayısal ağırlıklı dersleri iyi öğrenmeniz gerekmektedir” dedi.

İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri sohbetin ardından öğrencilere şubenin yapısını anlatarak birimlerde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

  

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa