Wednesday, Oct. 18, 2017

NECATİ ŞAHİN YENİ DÖNEMDE DE ADAY

09 Ocak 2010

|

Yer:

NECATİ ŞAHİN YENİ DÖNEMDE DE ADAY

NECATİ ŞAHİN, YENİ DÖNEMDE DE ADAY

BURSA – İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi Başkanı ve İMO Bursa Çalışma Grubu adayı Necati Şahin, yeni dönemde de aday olduğunu düzenlediği toplantı ile kamuoyuna açıkladı.

Yaklaşık 500 inşaat mühendisinin destek için toplandığı basın açıklamasında konuşan Çalışma Grubu Adayı Necati Şahin, bugüne kadar hizmet üretmek ve mühendisleri sorunlarına çare aramak için gece gündüz demeden çalıştıklarını, bugünden sonra da aynı kararlılık ile çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Yönetim anlayışlarının hizmet ve mütevazılık üzerine kurulu olduğunu belirten Necati Şahin, “Oda olarak yönetimde olduğumuz süre içerisinde mütevazı ve demokratik davranmaya çalıştık. Burada herkes kardeştir. Bu odanın her üyesi aynı zamanda odanın sahibidir. Ortak paydamızın mesleğimiz olduğunu söyledik. Kesinlikle birilerinin çıkarları için çalışmadık. Oda olarak siyaset ve rant peşinde koşmadık” dedi.

Oda yöneticiliği yapmanın zor ve dikenli bir yol olduğunu aktaran Şahin, bu yola çıkarken tüm zorlukları göze aldıklarını ve her türlü sorunun üzerine korkmadan gittiklerini vurguladı. Aldıkları sorumluluğun bilinci ile özel hayatlarını ikinci plana iterek özverili bir şekilde çalıştıklarını kaydeden Şahin, İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Yönetimi’nin tüm üyelerinin temsilcisi olduğu bilinci ile hareket ettiğinin altını çizdi.

Şahin, “Seçimlerimizde demokrasi ön planda”

İMO Bursa Şubesi’nde seçim sürecinin bugüne kadar gayet demokratik geçtiğini söyleyen Necati Şahin, “Geçmişte de olduğu gibi bu seçimlerde de aynı demokratik yarışın içerisinde olacağız. Bir çarpışmanın değil, yarışmanın içerisinde olduğumuzun bilincindeyiz. Bundan sonraki seçimlerde de bu kuralın bozulmamasını temenni ediyoruz” diye konuştu.

1990’lı yıllardan başlayan bir oda yöneticiliği tecrübesi olduğunu belirten Şahin, odayı her kuruma eşit yakınlıkta duran, haksız gördüğü konularda gerekli eleştirileri çekinmeden söylemekten geri kalmayan bir konuma getirdiklerine işaret etti. Lider ve lokomotif bir meslek odası haline getirdikleri İMO Bursa Şubesi’nin hiç kimseye farklı davranmadığını vurgulayan Şahin, oda olarak sadece Bursa’nın ve meslektaşlarının sorunları ile ilgilendiklerinin altını çizdi.

TMMOB Yasası inşaat mühendislerinin kanayan yarası

Daha önceki dönemde de TMMOB Yasası’nın değiştirilmesi adına çalışmalar yaptıklarını aktaran Çalışma Grubu adayı Necati Şahin, o tarihlerde değiştiremedikleri yasayı, bu dönemde çözeceklerini kaydetti. Şahin, İMO Genel Merkez ile sürekli irtibat halinde olduklarını ve ilerleyen günlerde TMMOB Yasası’nı değiştirmek adına mecliste bulunan mühendis ve mimar kökenli tüm milletvekilleri ile ortak bir durum değerlendirme toplantısı gerçekleştireceklerini açıkladı. Yasalarını güncelleyen meslek odalarının mesleki olarak daha avantajlı konuma geldiklerinin altını çizen Şahin, “İnşaat Mühendisleri olarak bizlerin en büyük yarası TMMOB Yasası’dır. Yarım asırdır değiştirilemeyen yasalar ile yönetiliyoruz. Diğer meslek grupları güncelledikleri yasalar sayesinde mesleklerini kalkındırma yolunu seçerken, bizim mesleğimizin itibarı kan kaybetmeye devam ediyor” şeklinde konuştu.

Şahin, yönetimde bulundukları süre içerisinde yaptıklarını gelen katılımcılara ‘Tarihe Düşülen Notlar’ sloganıyla hazırlanan bir sunum eşliğinde anlattı. Kaçak yapılaşmadan kent sorunlarına, ulaşımdan alt yapı yetersizliğine kadar çok sayıda sıkıntıya el attıklarını söyleyen Şahin, yıllardır mücadele içerisinde oldukları Uludağ Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nün açılması konusunda da başarı kazandıklarını ve bu bölüme öğrenci alımlarının başladığı müjdesini verdi.

Konuşmasının son bölümünde üyelere seslenen Şahin, yapılan özverili çalışmalar sayesinde lider konuma gelen İMO Bursa Şubesi’nin hız kesmemesi adına tüm üyelerin mevcut yönetimi desteklemesi konusunda çağrıda bulundu. Şahin, yaptığı çağrıda güçlü İMO’nun çalışmalarının devamı için oyların bölünmemesi gerektiğini vurguladı.

 

  

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa