Tuesday, Sep. 19, 2017

MÜHENDİSLER İBİS OTELİ GEZDİ

07 Eylül 2009

|

Yer:

MÜHENDİSLER İBİS OTELİ GEZDİ
İMO BURSA ŞUBESİ BAŞKANI NECATİ ŞAHİN, “BURSA’NIN YENİ STRATEJİK PLANLAMASI TİCARET VE TURİZM ÜZERİNE OLMALIDIR”

BURSA- İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, “Bursa hızla büyüyor. Hızlı büyüme beraberinde kontrolsüz yapılaşmayı getiriyor. Bursa’nın geleceğini kurtarmak için stratejik planlama yapılması gerekiyor” dedi.

İMO Bursa Şubesi Teknik Komitesi, yeni yapılan ve Bursa’nın kongre, toplantı ve organizasyonlarına ev sahipliği yapmayı planlayan Ibis Hotel’in Bursa Uluslararası Tekstil ve Ticaret Merkezi (BUTTİM) yanındaki inşaatını ziyaret etti.

Türkiye’nin çeşitli noktalarında iş dünyasının en çok tercih ettiği hotelleri inşa eden Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından Bursa’da yapımına başlayan Ibis Hotel inşaatını gezen İMO Teknik Komite Üyeleri, inşaat çalışmalarını yerinde inceledi. Proje Kontrol Amiri İnşaat Mühendisi Caner Canatar, proje hakkında bilgiler verdi.

KONSEPT PROJE 2010 DA HAZIR

Yap-İşlet-Devret sistemi ile çalıştıklarını söyleyen Kontrol Amiri Caner Canatar, Ibis Hotel’in 2010 yılında tamamlanarak hizmete açılacağını belirtti. Türkiye çapında toplam 64 otel projesini hayata geçirdiklerini kaydeden Caner Canatar, otellerin tamamının işadamı buluşması, toplantı, kongre ve organizasyon merkezi konumunda bulunduğunu ifade etti.

Zemin üzerine 7 kat yapılacağını aktaran Caner Canatar, toplam 200 odadan oluşan otelin son teknoloji ile donatılacağını ve her türlü aksaklık için ayrı ayrı önlemler oluşturulacağını vurguladı. Bütün projelerinde önce insan sloganı ile hareket ettiklerinin altını çizen Canatar, “Yaptığımız projelerde ilk düşündüğümüz şey, insan konforu ve güvenliğidir. Her türlü tehlikeye karşı her türlü önlemi almaya çalışıyoruz. Ibis Hotel’in donanımını da son teknoloji teknikler ile yapacağız. Ayrıca bütün çalışmalarımızda konunun mühendisi bir personel bulundurmaya dikkat ediyoruz” diye konuştu.

ŞAHİN, “KÜLTÜR VE TİCARET MERKEZİ OLMAK İÇİN HER YATIRIM ÖNEMLİ”

Otel inşaatının yapım özellikleri hakkında bilgiler alan İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, yapılan bu tür yatırımların Bursa’nın kalkınması açısından büyük önem taşıdığını söyledi.

Bursa’nın son on yıl içerisinde ciddi bir kalkınma hamlesi yakaladığına işaret eden Başkan Necati Şahin, “1998 yılında yapılan 2020 metropoliten planda Bursa’ya yeni bir vizyon biçildi. Bursa, kongre, kültür, turizm ve ticaretin merkezi olarak yeniden yapılandırılmak istendi. O zamanki belediye başkanının inşaat mühendisi olması da bu planlamanın en büyük etkenlerinden birisi oldu. Bursa’nın kültür ve ticaret merkezi olarak gelişmesi için böyle projelerin geç bile olsa yapılmasını sonuna kadar destekliyoruz” şeklinde konuştu.

Kalkınmanın, stratejik planlama ile mümkün olabileceğini vurgulayan Necati Şahin, bu konuda çok geniş kapsamlı çalışmalar yapılması gerektiğini söyledi. Bursa’nın mutlaka planlama yapmak zorunda olduğunun altını çizen Şahin, son yıllarda adeta bir cazibe merkezi konumuna gelen Bursa’ya birçok firmanın ilgi gösterdiğini ve yatırım yapmak için geldiğini belirterek, “Bu yatırımlar Bursa için önemlidir” dedi.

Şahin ayrıca, deprem konusunda da duyarlı olunması gerektiğini hatırlatarak, yapılan yeni ruhsatlı binalarda gerekli önlemlerin alındığını, daha önce yapılmış binaların ise yenilenmesi gerektiğini ifade etti.

 

      

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa