Tuesday, Sep. 19, 2017

MÜHENDİS VE MİMARLARDAN MUHTEŞEM KONSER

16 Ocak 2015

|

Yer:

MÜHENDİS VE MİMARLARDAN MUHTEŞEM KONSER

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası, Şehir Plancıları Odası ve Peyzaj Mimarları Odası Bursa Şubeleri Türk Sanat Müziği Korosu, Tayyare Kültür Merkezi’nde muhteşem bir konser verdi.

İnşaat Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası, Şehir Plancıları Odası ve Peyzaj Mimarları Odası Bursa Şubeleri Türk Sanat Müziği Korosu’nun ‘Şarkılar Bizi Söyler’ isimli kış konseri Tayyare Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tamamı akademik oda üyelerinden oluşan ve şefliğini de İnşaat Mühendisi Suat Ayan’ın yaptığı koro, salonu dolduran konuklara keyifli bir gece yaşattı. Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Muhsin Özlükurt, İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Basri Akyıldız, Mimarlar Odası Bursa Şube Başkanı Can Şimşek, Şehir Plancıları Odası Bursa Şube Başkanı Hakan Karademir ve Peyzaj Mimarları Odası Bursa Temsilcisi Necla Yörüklü’nün katıldığı gecede Türk sanat müziğinin birbirinden değerli eserleri seslendirildi. Salonu tıklım tıklım dolduran konuklara oldukça renkli bir gece yaşatan koro, Türk sanat müziğinin güzel eserleri ile dinleyenlerin içini ısıtırken hareketli şarkılarla da coşturdu.

MADENCİLER UNUTULMADI

Konserde geçtiğimiz yıl Soma ve Ermenek’te yaşamını yitiren madenciler de unutulmadı. Koro şefi Suat Ayan’ın seslendirdiği ‘Bir Güneş Ki Doğmayacak’ şarkısı ile maden kazalarında yaşamını yitiren madenciler anıldı.

MÜZİK VE DANSIN UYUMU

Gecede, Peyzaj Mimarları Odası Bursa Temsilcisi Necla Yörüklü, Kış Masalı şarkısını seslendirirken Nilüfer Belediyesi’nde görev yapan Hatice ve Mürsel Büyükçoban çiftinin dansı büyük alkış aldı.

“ETKİNLİKLER SÜRMELİ”

Gecede, oda başkanları konseri sunan Nalan Höke, koro şefi Suat Ayan ve ekibine çiçek takdim etti. İMO Bursa Şube Başkanı Basri Akyıldız, geceyi hazırlayan ekibin performansı ile herkesi mest ettiğini belirterek, “Geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz bu konserde bizlere unutulmaz dakikalar yaşatan koromuzun tüm üyelerine teker teker teşekkür ediyorum. Konserin tertiplenmesinde katkısı bulunan tüm odalarımıza emekleri için minnettarım” dedi.

Konser, Başkanvekili Muhsin Özlükurt ve geceye katkı sağlayan İnşaat Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası, Şehir Plancıları Odası ve Peyzaj Mimarları Odası Bursa Şube başkanlarının da koroya eşlik ettiği şarkılarla son buldu.

3 7 12 15 17 19

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa