Tuesday, Sep. 26, 2017

MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCILARI YEŞİL SAHALARDA

03 Nisan 2015

|

Yer:

MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCILARI YEŞİL SAHALARDA

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği(TMMOB) İl Koordinasyon Kurulu(İKK) tarafından düzenlenen ‘27. Geleneksel Halı Saha Futbol Turnuvası’ başladı.  Mühendis, mimar ve şehir plancılarını yeşil sahalarda bir araya getiren turnuva boyunca 14 takım şampiyon olabilmek için kıyasıya yarışacak.

Bu yıl Makina Mühendis Remzi Erişler, Mimar Ahmet Aybar, Harita ve Kadastro Mühendisi Temel Öztürk anısına düzenlenen turnuvanın startı Şükrü Şenkaya Spor Tesisleri’ndeki törenle verildi.

İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Basri Akyıldız, her yıl turnuvalarda birçok başarıya imza attıklarını söyleyerek, bu yıl da şampiyon olmak istediklerini dile getirdi. Turnuvada yer alan tüm takımlara başarılar dileyen Akyıldız, akademik odaları bir araya getiren turnuvanın devam etmesini istediklerini kaydetti.

Turnuvayla ilgili konuşan İKK Genel Sekreteri ve Elektrik Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Remzi Çınar, mimar, mühendis ve şehir plancılarının dayanışmasının yeşil sahalara taşındığını belirterek, “Bursa’daki meslek odaları ile örnek olacak şekilde birliktelik ve sürdürülebilirlik kabiliyetini gösteriyoruz. 27 yıldır yeni gelen yönetimlerle etkinlikler düzenleyebiliyoruz. Matematiksel düşüncenin yoğun olduğu bir çalışma tempomuz var. Turnuvalarda ailemizle, dostlarımızla birlikte stresimizi atarak, iş yaşamında uzaklaşıyoruz. Şampiyon olmak için mücadele eden tüm takımlara başarılar diliyorum” dedi.

Turnuvaya İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi adına katılan İnşaat Çelik ve İnşaat Beton takımları da ilk maçlarda iddialı olduklarını gösterdiler. İnşaat Çelik- Ziraat Mühendisleri takımını 8-3 yenerken, İnşaat Beton takımı da Maden Mühendisleri ile olan maçında 8-0 galip geldi..

Her Çarşamba oynanacak olan maçlar 3 Haziran’da sona erecek.

turnuva (1) turnuva (2) turnuva (4) turnuva (5) turnuva (7) turnuva (8) turnuva (10) turnuva (9)

 

 

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa