Tuesday, Sep. 19, 2017

MUDANYA’DA GÜVENLİ KENT VE YAŞAM İÇİN AKADEMİK ODALARLA İŞBİRLİĞİ

27 Aralık 2014

|

Yer:

MUDANYA’DA GÜVENLİ KENT VE YAŞAM İÇİN AKADEMİK ODALARLA İŞBİRLİĞİ

TMMOB Akademik Odalar Birliği’ne bağlı sekiz akademik oda ve Mudanya Belediyesi arasında işbirliği protokolü imzalanarak sağlıklı kentleşme, kültürel, tarihi ve doğal değerlerin korunması için ‘Güvenli Kent, Güvenli Yaşam İşbirliği Projesi’ başlatıldı.

Sağlıklı ve güvenli kentleşme için İnşaat Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası, Elektrik Mühendisleri Odası, Makine Mühendisleri Odası, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası, Jeofizik Mühendisleri Odası Bursa Şubeleri, Jeoloji Mühendisleri Odası Güney Marmara Şubesi, Peyzaj Mimarları Odası Bursa Temsilciliği ve Mudanya Belediyesi arasında ‘Güvenli Kent, Güvenli Yaşam İşbirliği Projesi’ protokolü imzalandı.

VATANDAŞIN İŞLEMLERİ HIZLANACAK

Mudanya’da gerçekleşen protokolde konuşan, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, ilçenin sağlıklı kentleşme, nitelikli yapılaşma, kültürel, tarihi ve doğal çevre değerlerinin korunarak geliştirilmesi için akademik odalar ile işbirliğine gittiklerini belirtti. Türkyılmaz, ilçenin daha sağlıklı ve bilimsel temellerde gelişiminin sağlanacağını söyleyerek, vatandaşların belediye işlemlerinin daha hızlı çözüleceğini vurguladı.

MESLEKTAŞLARA VE VATANDAŞLARA KATKI SAĞLAYACAK

İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Basri Akyıldız, inşaat sektörünün hareketli olduğu bir dönemde bu tür protokollerin hem vatandaşlara hem de meslektaşlarına çok şey katacağını kaydetti.

protokol (2) protokol (5) protokol (1)

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa