Saturday, Sep. 23, 2017

MHP YILDIRIM İLÇE TEŞKİLATI İMO BURSA’YI ZİYARET ETTİ

28 Şubat 2013

|

Yer:

MHP YILDIRIM İLÇE TEŞKİLATI İMO BURSA’YI ZİYARET ETTİ

ŞAHİN: “YILDIRIM’DA VATANDAŞLAR KENTSEL DÖNÜŞÜM MASALLARI İLE UYUTULUYOR”

MHP Yıldırım İlçe Teşkilatı üyeleri İMO Bursa Şube’sini ziyaret etti. Yıldırım İlçe Teşkilatı Başkanı Süleyman Tefekkür ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı ziyarette ağırlıklı olarak Yıldırım Belediyesi tarafından Mevlana, Ulus, Arabayatağı, Şirinevler, Çınarönü, Hacivat, Yavuzselim mahallelerine yapılması düşünülen Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

İMO Bursa Şube Başkanı Necati Şahin, Yıldırım’da 67 mahalle olmasına rağmen; sadece 7 mahalleyi kapsayacak şekilde düşünülen projenin hayalden öte masal olduğunu söylerken bölge halkına doğruların söylenmediğini ve masallarla uyutulduğunu belirtti.

Şahin “Kentsel dönüşüm yapılacak mahalleler Yıldırım Belediyesi tarafından 5393 sayılı Belediye yasasının 73. maddesi ile ilgili alınan Yıldırım ve Büyükşehir meclis kararlarından vazgeçilerek, Kentsel Dönüşümün 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun kapsamına alınarak, Afet Riski altındadır diye tapulara şerhler düşürüldü. Artık projenin hayata geçirilmesi için vatandaşın muvafakatına gerek kalmadan, yapılan planlarda vatandaşın rızası aranmayacaktır” diye konuştu. Projeyi Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin’in kendini gündemde tutma çabası olarak değerlendiren Şahin, Keskin’in bölge sakinlerine tasfiyeyi reva gördüğünü savundu.

Şahin ayrıca Kentsel Dönüşüm kararları alınmadan proje ihalesinin Yıldırım Belediyesi tarafından Okan Üniversitesi’ne 4.1 milyon karşılığında verildiğini söyleyerek, üniversitenin ise işi taşere ederek, elini suya sabuna dokunmadan milyonlar kazandığını, Yıldırım Belediyesi bütçesinden milyonların boşa gittiğini, sadece arşivleri süsleyecek bu projenin özellikle Akademik Odalara incelenmek için dahi verilmediğini ifade ederek ”neyi, niçin ve kimden saklıyorsunuz?” dedi.

Projede vatandaşların dikkate alınmadığını söyleyen Şahin “Bu projenin vatandaş ayağı yok, vatandaşlar dikkate alınmıyor, maliklerle hiçbir toplantı yapılmadı, sürekli ve periyodik olarak müteahhitlerle toplantılar yapıldı, mal sahiplerinin hiçbir muvafakatı olmadan Yıldırım Belediye Başkanımız müteahhitlerle hayali pazarlıklar yaptı. Kendisinin ciddi zaman israfı içinde olduğunu belirtmek isteriz” diye konuştu.

TEFEKKÜR: “YILDIRIMLILAR DERNEKLEŞEREK KAMUOYU YARATMALI”

MHP Yıldırım İlçe Teşkilatı Başkanı Süleyman Tefekkür ise İMO Bursa Şubesi’ne Bursa kamuoyunu bilinçlendirdikleri için teşekkür etti. Tefekkür, Bursalılara Yıldırım Kentsel Dönüşüm projesi hakkında ilk günden itibaren çekincelerini dile getirdiklerini söylerken teşkilat olarak bölge sakinlerinin dernekleşmeye giderek kamuoyu yaratması yolunda çalışma içine gireceklerini belirtti.

   

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa