Tuesday, Sep. 26, 2017

MHP MİLLETVEKİLLERİNDEN İMO BURSA ŞUBESİ’NE ZİYARET

06 Şubat 2010

|

Yer:

MHP MİLLETVEKİLLERİNDEN İMO BURSA ŞUBESİ’NE ZİYARET

MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI İSMET BÜYÜKATAMAN;

“İMO BURSA’NIN ORTAYA KOYDUĞU ÖNERİLER BİZE YOL GÖSTERİYOR”

BURSA – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi’nin bugüne kadar ortaya koyduğu projelerin MHP siyasetinde yol gösterici olduğunu söyledi.

MHP Bursa Milletvekilleri İsmet Büyükataman, Necati Özensoy ve MHP Bursa İl Başkanı Arif Demirören, İMO Bursa Şubesi Yönetimi’ni ziyaret etti.

Geçtiğimiz ay gerçekleştirilen seçimin ardından görevine yeniden seçilen İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ne tebrik ziyareti gerçekleştiren MHP Milletvekilleri’nden İsmet Büyükataman, İMO Bursa Şubesi’nin diğer meslek odalarına göre Bursa kamuoyunda farklı bir yerinin olduğunu belirtti. Bursa için yıllardır ortaya koydukları projeler ve öneriler ile göstermiş oldukları duyarlılığın vekil olarak kendilerini gururlandırdığını aktaran Büyükataman, “Geçen dönemde İMO Bursa Şubesi’nin Bursa için yaptığı çalışmalar ve geliştirdiği projeler Bursa’nın ufkunu açacak gelişmelere yol açmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak bizlerin de faydalandığı çok sayıda çalışma gerçekleştirdiler. Sadece Bursa düzeyinde değil, önerilerini parlamentoda da gündeme getirdik ve tartışmaya açtık. Gerek toplumsal gerekse yerel öneriler ile İMO Bursa Şubesi farkını ortaya koymuştur. Bundan sonraki çalışmaların da aynı kalitede ve değerde olacağına inanıyoruz” dedi.

Şahin, “Bursa’nın kalbi burada atacak”

Gerçekleştirdikleri ziyaretten dolayı MHP’li vekillere teşekkür eden İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, geçmiş dönemde gerçekleştirdikleri etkinliklerin MHP tarafından yakından takip edildiğini ve her aşamada desteklendiğini vurguladı. Vekillerin sadece projelere destek vermekle kalmayıp TBMM bünyesinde de bu projeleri tartışmaya açtığını kaydeden Necati Şahin, vekillerin verdikleri desteğin bundan sonraki süreçte de devam etmesi gerektiğinin altını çizdi.

Vekillere BAOB Yerleşkesi ve İMO Bursa Şubesi hakkında bilgiler veren Şahin, Bursa’nın mesleki anlamda kalbinin bundan sonraki dönemde BAOB’da atacağını söyledi. Diğer meslek odalarının da taşınmasının ardından Bursa için yapılacak tüm akademik çalışmaların bu yerleşkeden yürütüleceğine inandıklarını işaret eden İMO Bursa Şubesi Başkanı Şahin, vekillerin de bu çalışmalara destek vermeye devam etmesi gerektiğini vurguladı.

Tüm siyasilere eşit yakınlıktayız

Siyasi parti temsilcilerinin yaptıkları ziyaretlerden dolayı mutlu olduklarını aktaran Şahin, siyasileri öcü olarak görmediklerinin altını çizdi. Meslektaşlarını her zaman siyaset yapmaları için desteklediklerini belirten Necati Şahin, “Bize göre siyaset oda dışarısında yapıldığı sürece her zaman faydalıdır. Meslektaşlarımızın siyasete girmesi ve ülkenin yönetiminde söz sahibi olmasını sonuna kadar destekliyoruz. Tüm siyasi parti temsilcilerine eşit yakınlıktayız. Birlikte bu kentin ve ülkenin yönetilmesi için çalışmamız gerekiyor. Önümüzdeki dönemde Meclis bünyesinde TMMOB Yasası’nın görüşülmesini sağlamak amacıyla mühendis kökenli milletvekilleri ile temaslara devam edeceğiz. Vekillerimizden bu konuda destek isteyeceğiz. Ayrıca üniversite ve diğer meslek odalarıyla da sorunun çözülmesi amacıyla işbirliği talebinde bulunacağız” diye konuştu.

Bursa’nın geleceğini etkileyen kararların siyasi olarak alınmasının yanlışlığına işaret eden Şahin, siyasi dayatmalar ile değil, akademik odalar ile görüş alışverişi yapılarak bu kararların alınması gerektiğini vurguladı. Şahin, Bursa’nın geleceğini kurtarmak için kentsel dönüşümlerin biran evvel uygulamaya sokulması ve ‘Bursa İçin Özel Kentsel Dönüşüm Yasası’nın çıkartılması gerektiğini sözlerine ekledi.

 

 

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa