Monday, Sep. 25, 2017

“MECLİSTE İNŞAAT MÜHENDİSİ SAYISININ ARTMASINI İSTİYORUZ”

13 Mart 2015

|

Yer:

“MECLİSTE İNŞAAT MÜHENDİSİ SAYISININ ARTMASINI İSTİYORUZ”

CHP Bursa Milletvekili aday adayı İnan Keser’i ağırlayan İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Basri Akyıldız, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde inşaat mühendisi vekil sayısının artmasını istediklerini söyledi.

İMO Bursa Şube Başkanı Basri Akyıldız’a nezaket ziyaretinde bulunan CHP Bursa Milletvekili aday adayı İnan Keser, hedeflerini anlattı. İnşaat Mühendisi olan Keser, Bursa’nın ve meslektaşlarının sorunlarını iyi bildiğini ve Meclis’e taşımak için çalışacağını söyledi. Keser, Akademik Odaların yetkilerinin daraltılmaması gerektiğini belirterek, odaların mesleki konularda doğruyu söylemek için çabaladığını kaydetti.

“MESLEKİ KONULARA KATKI KOYMAYA ÇALIŞIYORUZ”

İMO Bursa Şube Başkanı Basri Akyıldız,  üyelerin mutlaka siyasi görüşlerinin bulunacağını söyleyerek, fakat bunun Oda etkinliklerine yansıtılmaması gerektiğini kaydetti. Şube olarak mesleki konularda katkı koymaya çalıştıklarını dile getiren Akyıldız, “İnşaat mühendisliğinin kapsadığı konularda yanlış yapan varsa muhalefet ya da iktidar ayrımı yapmadan karşısında duruyoruz. Mesleğimizin Türkiye’ye daha fazla katkı koyması ve daha iyi temsil edilmesi için Mecliste inşaat mühendisi vekil sayısının artmasını istiyoruz” dedi.

02

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa