Tuesday, Sep. 26, 2017

KARİYERİNİZ İÇİN BLOG OLUŞTURUN

26 Mayıs 2010

|

Yer:

KARİYERİNİZ İÇİN BLOG OLUŞTURUN

İNŞAAT MÜHENDİSİ CEM KAFADAR : “GELECEK 10 YILIN ZENGİNLERİ DOĞRU İNTERNET PROJELERİ YAPANLARDAN ÇIKACAK.”

KARİYERİNİZ İÇİN BLOG OLUŞTURUN

İMO Bursa Şubesi’nin düzenlediği ‘İnşaat Mühendisliği ve İnternet’ adlı konferansa konuşmacı olarak katılan İnşaat Mühendisi Cem Kafadar, meslektaşlarına mesleki anlamda blog oluşturmalarını öğütledi.

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi Konferans Salonu’nda  ‘İnşaat Mühendisliği ve İnternet’ adlı konferans gerçekleştirildi. Konferansa konuşmacı olarak katılan İnşaat Mühendisi Cem Kafadar, katılımcılara mesleki anlamda internetle yapabilecekleri hakkında bilgi verdi. İnternet projelerinin zaman, maliyet ve kalite bakımından büyük avantaj sağladığını söyleyen Kafadar, “İnternet şu anda dünyada iş yapılacak en bakir alan. Gelecek 10 yılın zenginleri doğru internet projeleri yapanlardan çıkacak. Artık bilgisayarın başındaki insan interneti doğru kullanabiliyorsa kokteylden toplantıya koşan insandan çok daha sosyal olma imkanına sahip” dedi.

Meslektaşlarına kendilerine ait blog kurmalarını tavsiye eden Kafadar, iş başvurularında bunun kendilerine bir avantaj yaratacağını dile getirdi. Kafadar, “Mutlaka mesleki anlamda bir blogunuz olsun. Öz geçmişinizde blog olması başvurduğunuz alanda uzmanlaştığınızı gösterir. İyi bir blog sizin için en iyi referanstır. Tüm dünyaya ulaşabilecek ağ var ve bu ağı doğru kullanarak müşteri kitlenizi çoğaltabilirsiniz” diye konuştu.

İnşaat sektörü ile ilgili bilgi paylaşımını amaçlayan ‘1İnşaat Yahoo Grubu’nun 12 binin üzerinde üyesi bulunduğunu belirten Cem Kafadar, meslektaşlarının bu gruba üye olup bilgi paylaşımında bulunabileceğini ifade etti.

 

 

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa