Monday, Sep. 25, 2017

KALİTE BİRLİĞİ DERNEĞİ’NDEN İMO’YA ZİYARET

25 Şubat 2010

|

Yer:

KALİTE BİRLİĞİ DERNEĞİ’NDEN İMO’YA ZİYARET

KALİTE ŞEHRİ BURSA İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

BURSA/ Nilüfer ilçesindeki okullarda kalite eğitimleri veren Kalite Birliği Derneği, “Kalite Şehri Bursa” projesi için girişimlerine başladı. İlk olarak İMO’yu ziyaret eden Kalite Birliği Derneği Başkanı Mustafa Karaman, “ Kalite Şehri Bursa’yı el birliğiyle koruyalım” dedi.

Kalite Şehri Bursa’nın alt yapısını oluşturmak için girişimlerine başlayan Kalite Birliği Derneği, ilk olarak İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi’ni ziyaret etti.

Türkiye’de ilk defa Bursa’da kurulan ve kısa adı BAOB olan Bursa Akademik Odalar Birliği Yerleşkesi’nde gerçekleşen ziyarette, dernek üyeleri İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin ve yönetim kuruluyla bir araya geldi. Odanın seçimlerdeki başarılarından dolayı kutlayan Kalite Birliği Derneği Başkanı Mustafa Karaman’a, ziyarette yönetim kurulu üyeleri Prof. Dr. Erkan Işığıçok, Ömer Eyüpoğlu ve Özgür Özkan eşlik etti.

Yapılan ziyarette Bursa’nın en önemli akademik odalarından birisi olan İMO’nun her platformda kentin sorunları açıklarken çözüm önerilerini de sunduğunu hatırlatan Kalite Birliği Derneği Başkanı Mustafa Karaman, sadece Bursa’nın değil ülkenin de en önemli sorunlarından birisi olan kalite kirliliğine karşı güç birliği olunması gerektiğini kaydetti. Bursa’da akademik odalar, resmi kurumlar, sivil toplum örgütlerinden oluşacak komisyonun kalite kirliliğine karşı çalışmalar gerçekleştirmesi gerektiğini söyleyen Karaman, “Kalite Şehri Bursa’yı el birliğiyle koruyalım” dedi.

Kalite Birliği Derneği’nin çalışmalarını yakından takip ettiğini belirten İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, derneğin özellikle okullardaki eğitiminin yararlarından bahsetti. Bursa’nın birçok açıdan kaliteli yanlarının bulunduğunu hatırlatan Şahin, kentimizde kalite kirliliğine karşı önlem alınması gerektiğine işaret etti.

 

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa