Tuesday, Sep. 26, 2017

KAÇAK YAPILAŞMA İÇİN ZİRVE TOPLANTISI YAPILSIN

19 Şubat 2009

|

Yer:

KAÇAK YAPILAŞMA İÇİN ZİRVE TOPLANTISI YAPILSIN

 KAÇAK YAPILAŞMA İÇİN ZİRVE TOPLANTISI YAPILSIN

 HAZIR BETON FİRMALARI KAÇAK YAPILARA BETON VEREMEYECEK

BURSA- Kaçak yapılaşma için harekete geçen İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi (İMO), Bursa’daki kaçak yapılaşmayı en aza indirmek ve yok etmek için Vali Şahabettin Harput’un bilgisi dahilinde Vali Yardımcısı Sebahattin Yücel’i ziyaret ederek, teknik çalışmalar hakkında görüş teatisinde bulundular. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik başkanlığında zirve yapılması, kent yönetimine dahil olan bürokratlar ve meslek kuruluşlarının da katılması gündeme geldi.

Bursa’daki çarpık kentleşmeyi ve kaçak yapışlaşmayı bitirmek için önemli çalışmalar gerçekleştiren İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi yönetim kurulu üyeleri kaçak yapılaşma ile ilgili Vali Yardımcısı Sebahattin Yücel’i ziyaret ederek Bursa’daki kaçak yapılaşmanın önüne geçilmesi için öncelikli olarak hazır beton firmalarının kaçak yapılara beton vermesinin engellenmesi gerektiğini belirtildi. İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, “Hazır beton firmalarının kaçak olduğu bilenen yapılara beton vermesinin önüne geçilmesi ile kaçak yapılaşma ile mücadelede büyük bir yol kat edilecektir. Çünkü artık kimse harç hazırlayarak ev yapmıyor. Bunun için de yapılması gerekenlerden biri hazır beton firmalarının kaçak inşaatlara beton dökümünün önüne geçilmesidir. Bunun dışında, biz oda olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in katılımı ile bir zirve toplantısının gerçekleştirilmesini talep ediyoruz. Bakan dışında Bursa’nın yönetilmesinde bulunan herkesin ve meslek kuruluşlarının da yer alması faydalı olacaktır” dedi.

Kaçak yapılaşma için ne gerekiyorsa yapılması konusunda düğmeye basıldığını söyleyen Vali Yardımcısı Sebahattin Yücel ise, zirve toplantısının yapılmasının doğru olacağını belirtti. Vali Yardımcısı Yücel, ayrıca belediyelerin araçları olmadığı için yıkımları yapamadıkları gibi bir mazeretlerinin olamayacağını belirterek, valilik bünyesinde oluşturulan ‘Kaçak yapı yıkım ekibi’ bünyesindeki Özel İdaresi’ne ait iş makinalarının belediyelere tahsis edildiğini söyledi.

 

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa