Thursday, Nov. 23, 2017

İSG DERNEĞİ’NDEN BİLGİLENDİRME EĞİTİMİ

07 Mayıs 2009

|

Yer:

İSG DERNEĞİ’NDEN BİLGİLENDİRME EĞİTİMİ

İSG DERNEĞİ’NDEN BİLGİLENDİRME EĞİTİMİ…

TORAMAN: “BURSA’DA 96 ÇALIŞAN YAŞAMINI YİTİRDİ”

BURSA – İş Sağlığı ve Güvenliği Derneği tarafından ‘İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası’ dolayısıyla bilgilendirme ve temel ilk yardım eğitimleri gibi etkinlikler düzenlenecek.

İş Sağlığı ve Güvenliği Derneği Başkanı Mesut Toraman, derneğin bir yıl önce kurulduğunu hatırlatarak, ‘İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası’ dolayısıyla kamuoyunu bilgilendirme ve temel ilk yardım eğitimleri gibi etkinlikler düzenleyeceklerini söyledi. Dernek Başkanı Toraman, İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Necati Şahin, Şehir plancıları Odası Bursa Şube Başkanı Füsun Uyanık’ın da katıldığı basın toplantısında, “İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası” etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilecek çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

TORAMAN: “BURSA’DA 96 ÇALIŞAN YAŞAMINI YİTİRDİ”

Dernek Başkanı Mesut Toraman, Bursa’da 2008 yılında 96 çalışanın iş kazası nedeniyle yaşamını yitirdiğine dikkati çekerek, “Bu tür kazaların yaşanmamasını temenni ederken, dernek olarak toplumu bilinçlendirmek amacıyla eğitim çalışmaları başlatacağız. 27 Mayıs’ta üyelerimize yönelik ücretsiz İs Sağlığı ve Güvenliği ile Temel İlk Yardım eğitimlerimiz yapılacak. Bu kapsamda, toplumu ve sivil toplum örgütlerini, bilgilendirmeyi ve bilinçlendirmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.

Toraman, “İş kazaları ve meslek hastalıkları nedeniyle ortalama her gün dört çalışanımız ölmekte ve yüzlercesi sakat kalmaktadır. İş kazalarından çalışanlar ve yakınları zarar gördükleri gibi işveren ve işveren vekilleri de maddi ve manevi büyük kayıplarla karşılaşmaktadırlar. Kamuoyunda iş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili gerekli bilgilendirme yapılmalı, bu konuda herkes bilinçlendirilmelidir” dedi.

 

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa