Sunday, Oct. 22, 2017

İŞ TEFTİŞ GRUBU’NDAN İMO BURSA ŞUBESİ’NE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

24 Şubat 2014

|

Yer:

İŞ TEFTİŞ GRUBU’NDAN İMO BURSA ŞUBESİ’NE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

İş Teftiş Grup Başkanı Yaşar ATA ve Yapı Denetim Müfettişleri İMO Bursa Şubesi’ni ziyaret etti. Ata ve beraberindeki heyet, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen seçimlerde üyelerinin desteğini alarak yeniden göreve gelen İMO Bursa Şube Başkanı Basri Akyıldız ve Yönetim Kuruluna hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Ziyarette konuşan İş Teftiş Grup Başkanı Yaşar ATA, İMO Bursa’nın çalışmalarını yakından takip ettiklerini söyleyerek yeni dönemde de Bursa’daki yanlışları dile getireceklerine inandığını söyledi. Ata konuşmasında, iş güvenliği konusuna da değinerek yaşanan sıkıntıları aktardı. İş güvenliği konusundaki sorunların başında iskele ve ağ kullanımından kaynaklanan eksikliklerin geldiğini söyleyen Ata, “Avrupa’da inşaat konusunda iş güvenliğine son derece önem veriliyor, iskele ya alınıyor ya kiralanıyor ancak ülkemizde maalesef pahalı olduğu gerekçesiyle iskele kullanımından kaçılıyor”. diye konuştu. İskelenin metrekaresinin 60 ila 70 lira arasında olduğunu söyleyen Ata, “İskelenin toplam maliyeti ortalama 100 bin lira civarındadır, inşaat firmaları ve müteahhitler için fahiş bir fiyat kesinlikle değil, insan hayatı söz konusuyken bu gibi tasarruflara gidilmemelidir” dedi.

İMO Bursa Şube Başkanı Basri Akyıldız ise inşaat firmalarının planlama aşamasında iş güvenliği maliyetini atladıklarını söyleyerek bize bir şey olmaz mantığıyla hareket edildiğini söyledi. Akyıldız “Sektörümüzde İş güvenliği konusu her şeyden önemli olmalı, bu konuda gerekli düzenleme ve iyileştirmeleri şantiyelerimizde mutlaka gerçekleştirmeliyiz. Çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve iş güvenliğinin istenen standartlara yükselmesi konut üretiminde kaliteyi de beraberinde getirecektir” diye konuştu. Akyıldız ayrıca iş güvenliği konusunda meslektaşlarının bilgilendirilmesi için İMO Bursa olarak üzerlerine düşen görevi yerine getirmeye hazır olduklarını kaydetti.

Toplantının sonunda İş Teftiş Grubu ile işbirliğine gidilerek önümüzdeki dönemde iş güvenliği eğitim seminerleri düzenlenmesi kararlaştırıldı.

 

  

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa