Tuesday, Sep. 26, 2017

İNŞAAT MÜHENDİSLERİNE İLETİŞİM SEMİNERİ

25 Eylül 2012

|

Yer:

İNŞAAT MÜHENDİSLERİNE İLETİŞİM SEMİNERİ

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI BURSA ŞUBESİ ÜYELERİ ‘İŞ YAŞAMINDA MÜHENDİS İLETİŞİMİ SEMİNERİ’NDE BİR ARAYA GELDİ.

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ, ANKARA DEVLET TİYATROSU SANATÇISI ADNAN ERBAŞ’IN SUNUMUNDAN ÖNEMLİ KAZANIMLAR ELDE ETTİ.

Mesleki ve teknik eğitimlerin yanında sosyal içerikli eğitimleri ile de üyelerine fayda sağlamaya devam eden İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi’nin düzenlediği ‘İş Yaşamında Mühendis İletişimi Semineri’ yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Seminer öncesinde konuşan İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Yaşar Özbey, farklı bir seminer konusuyla 2012-2013 dönemine merhaba dediklerini söylerken üyelerin gösterdikleri ilgiden dolayı memnuniyetini dile getirdi.

Ankara Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Adnan Erbaş tarafından verilen seminerde kurumsal imaj, kurumsal ve kişisel iletişim, yazılı, sözlü ve sözsüz iletişim yöntemlerinin kullanımı, beden dili gibi konular anlatılırken seminere katılan inşaat mühendisleri önemli kazanımlar elde etti.

İş yaşamında etkili bir iletişim kurmanın püf noktalarını inşaat mühendisleri ile paylaşan Adnan Erbaş, iletişimin önce iş yerinden başladığını söyleyerek, “Temiz, düzenli, planlı bir iş yerinizin olması ve dekorasyonunun rahatlatıcı olması önemlidir” dedi. İletişimin birçok yöntemi olduğunu dile getiren Adnan Erbaş, sözlü iletişimin en önemli kısım olduğunu söyledi. Sözlü iletişimde kişilerin ne söylediklerinden çok nasıl söylediklerinin önemi olduğunu belirten Erbaş, “Uygun bir ses tonu ile Türkçe’yi düzgün ve anlaşılabilir konuşmak karşınızdakinin sizi dinlemesi açısından çok önemlidir. Monoton bir ses tonu ile konuşmak karşı tarafın sizi dinlememesine neden olur” dedi.

Kişisel ve kurumsal imajın birbirinden farklı şeyler olduğunu ifade eden Adnan Erbaş, “Kişisel imaj kavramının içine duruş, görünüş gibi kısımlar girer. Kurumsal imaj ise sizin kişisel olarak değil bir kurumu yansıttığınız için çok önemlidir. Kurumsal kimlik ile bulunduğunuz yerlerde davranışlarınıza çok dikkat etmelisiniz” diye konuştu. İş görüşmesinde nasıl davranılacağı, iş arkadaşları ile nasıl ilişkiler kurulması gerektiği konusundaki bilgilerini paylaşan Adnan Erbaş’ı, katılımcılar büyük bir   dikkatle dinlediler.

Seminerin oldukça keyifli ve faydalı geçtiğini söyleyen İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Necati Şahin ise mühendisler için teknik konuların yanı sıra iş ve sosyal hayatlarında da kendilerine geliştirmelerine yardımcı olacak iletişim seminerlerinin önemine dikkat çekerek, “ İş ve sosyal yaşantımızda sürekli birbirimizle iletişim halindeyiz, ancak ister istemez bazen iletişim kazalarıyla karşılaşabiliyoruz. Bu tarz eğitim ve seminerlerle meslektaşlarımızın, yaşayabileceği olası iletişim kazalarının da önüne geçebileceğini umuyorum” diye konuştu.

 

    

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa