Monday, Sep. 25, 2017

İNŞAAT MÜHENDİSLERİNE İDECAD EĞİTİMİ

27 Aralık 2014

|

Yer:

İNŞAAT MÜHENDİSLERİNE İDECAD EĞİTİMİ

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi, statik proje yapmak isteyen inşaat mühendisleri için İdecad kursu düzenledi.

İMO Bursa Şubesi, mesleki eğitim programlarını sürdürüyor. Bursa Akademik Odalar Birliği Yerleşkesi (BAOB), İMO eğitim salonunda gerçekleştirilen programda, betonarme yapıların statik hesaplarının analiz ve uygulama çizimlerini hazırlayacak inşaat mühendisleri için İdecad Statik V7 kursu verildi.

Eğitimleri gerçekleştiren İnşaat Mühendisi Emrah Yıldız, iki hafta boyunca İdecad Statik V7 programının kullanımını model üzerinden anlattıklarını söyledi. Eğitimlerin ardından öğrencilerin, bir binayı mimarisine uygun, yönetmelik ve standartların izin verdiği şart ve kabullere göre, gerçeğe en yakın davranacak şekilde modelleyebilecek kapasiteye geleceklerini dile getiren Yıldız, statik proje yapmak isteyen tüm mühendislerin bu tür bir programı öğrenmesi gerektiğini kaydetti.

“ÇELİK VE KARMA YAPILAR İÇİN İDECAD V8 YOLDA”

İnşaat Mühendisi Emrah Yıldız, Bursa menşeili olan İdecad’in, çok katlı karma yapılar için de çalışma yürüttüğünü ifade ederek, “Betonarme yapıların ardından, çelik yapılar ve karma yapıların da çözümlenebileceği İdecad V8 programı yakında kullanıma sunulacak. Program şu an Beta aşamasında ve kullanıcılardan geri dönüş alıyoruz” dedi.

idacad kursu 3 idacad kursu 4 idacad kursu 2 idacad kursu 1

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa