Tuesday, Sep. 19, 2017

İNŞAAT MÜHENDİSLERİNDEN DEPREME DUYARLILIK YÜRÜYÜŞÜ

15 Ağustos 2009

|

Yer:

İNŞAAT MÜHENDİSLERİNDEN DEPREME DUYARLILIK YÜRÜYÜŞÜ

İMO, DEPREMİN 10. YILDÖNÜMÜNÜ GÖLCÜK’DE ANACAK

BURSA- TMMOB’a bağlı İnşaat Mühendisleri Odası(İMO), 17 Ağustos 1999 yılında meydana gelen Gölcük depreminin 10. yıldönümünde ülkenin her yerinden çok sayıda inşaat mühendisinin katılacağı bir yürüyüş gerçekleştirecek.

Gölcük depreminin 10. yıldönümünde gerçekleştirilecek olan ‘Depreme Duyarlılık Yürüyüşü’ne tüm Türkiye’den inşaat mühendisleri katılacak. Depremin meydana geldiği 1999 yılından itibaren, alınmayan ve alınması gereken tedbirleri, yetkili kurumlara bir kez daha hatırlatmak ve olası depremlere karşı vatandaşın gerekli bilinci yakalamasını sağlamak amacıyla yapılacak olan depreme duyarlılık yürüyüşü Gölcük’te yapılacak. İMO’nun bütün şubelerinden büyük katılım gerçekleşmesi beklenen yürüyüş, 10 yıl önce gerçekleşen felaketin tekrar yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alınması ve deprem duyarlılığının halkın bütün kesimlerine yayılması amacıyla gerçekleştirilecek.

İMO BURSA ŞUBESİ BAŞKANI NECATİ ŞAHİN, ‘BÜTÜN DUYARLI MESLEKTAŞLARIMIZI YÜRÜYÜŞE DAVET EDİYORUZ’

İMO Bursa Şubesi, 16 Ağustos akşamı, Büyükşehir Zabıta Müdürlüğü önünde yapacağı basın açıklamasının ardından otobüslerle Yalova’ya hareket edecek. Burada bulunan deprem anıtına çelenk bıraktıktan sonra Gölcük’e geçecek olan İMO Bursa Şubesi, yapılacak genel depreme duyarlılık yürüyüşüne katılacak.

İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, depreme duyarlılık yürüyüşüne bütün meslektaşlarını çağırarak, “Bu yürüyüş, depremde kaybettiğimiz onbinlerce insanımızı anmak ve halen alınmayan tedbirleri yetkililere bir kez daha hatırlatmak amacıyla gerçekleştirilecektir. Marmara Depremi’nin acısını hala yüreğinde hisseden bütün vatandaşlarımızı da yürüyüşe bekliyoruz” dedi.

16 VE 17 AĞUSTOSTA GEMLİK BELEDİYESİ VE B.T.S.O. ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ MÜDÜRLÜĞÜ İLE DEPREM ENVANTERİ PROTOKOLÜ İMZALANACAK

Öte yandan Marmara Depremi’nde büyük tehlike geçiren Gemlik’teki binaların sağlamlıklarının kontrol edilmesi için Gemlik Belediyesi ve İMO Bursa Şubesi arasından bir protokol imzalayacaklarını açıklayan Şahin, Gemlik’te meydana gelecek muhtemel bir depremde binalarda büyük hasarlar oluşabileceğinin altını çizdi. Başkan Şahin, “Nilüfer ve Güzelyalı Belediyeleri ile daha önce aynı protokolü imzaladık. İş işten geçmeden gerekli önlemlerin alınması için çalışıyoruz. Depremden sonra herkes konuşur. Biz öncesinde hazırlık yaparak, zararı en aza indirmek gerektiğini söylüyor ve inşaat mühendisleri ile depremden sonra değil, depremden önce tanışın diyoruz” dedi.

Şahin “ Ayrıca Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek B.T.S.O. Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ile imzalanacak protokol ile sanayi yapılarının da mercek altına alınacağını” belirtti.

 

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa