Tuesday, Sep. 26, 2017

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI BURSA ŞUBESİ CHP OSMANGAZİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ERKAN AYDIN’I AĞIRLADI

24 Şubat 2014

|

Yer:

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI BURSA ŞUBESİ CHP OSMANGAZİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ERKAN AYDIN’I AĞIRLADI

İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi (İMO), CHP Osmangazi Belediye Başkan Adayı Erkan Aydın’ı ağırladı. Ziyarette konuşan İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Basri Akyıldız, “Bursa için artık hataya yer yoktur” dedi.

Birleşik Akademik Odalar Birliği’nde bulunan İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi’nde gerçekleşen ziyarette, İMO Bursa Şubesi Başkanı Basri Akyıldız’ın yanı sıra, CHP Osmangazi Belediye Başkanı Erkan aydın ve İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri hazır bulundu.

“Kent yapılanmasında olabilecek her türlü işbirliğine hazırız”

Bursa ve Osmangazi İlçesi’ne yönelik yapılması planlanan projeler ile kentsel dönüşümün ele alındığı ziyarette konuşan İMO Bursa Şubesi Başkanı Basri Akyıldız, yerel seçim sürecinde tüm siyasi partilere eşit mesafede olduklarını belirtirken, “Sağlıklı bir kent yapısı oluşabilmesi için seçilecek yerel yönetimlerin mutlaka Akademik Odalarla birlikte ortak akıl oluşturması gerekir. Odamızın seçim sürecinde de söylediğimiz gibi, bizler kent yapılanmasında olabilecek her türlü işbirliğine hazırız. Amacı hizmet etmek olan her yönetimin yapacağı projelerde bizlerle fikir paylaşımı yapması gerektiği düşüncesindeyiz” şeklinde konuştu.

“Doğanbey TOKİ bize ne yapmamamız gerektiğini gösterdi”

Yerel yönetimlerin kar amaçlı projeler üretmemesi gerektiğini ifade eden CHP Osmangazi Belediye Başkan Adayı Erkan Aydın ise, Bursa’da yapılan projelerde yeteri kadar hata yapıldığını dile getirerek, “Mevcut yönetimler sonunu düşünmeden birçok projede hata yaptılar. Bunun en önemli örneği de Doğanbey TOKİ’dir. Bu yapı bize neyi yapmamamız gerektiğini açıkça göstermiştir. Biz bu zamana kadar ki süreçte yerel yönetimlerin akademik odalarla ortak akıl kurmadığı ve bu sebepten yanlışların ortaya çıktığını gördük. Göreve seçilmemiz durumunda böyle bir soruna imkân vermeyeceğimizi açıkça belirtmek istiyorum” dedi.

  

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa