Tuesday, Sep. 19, 2017

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ MESLEKLERİNİ İRDELEDİ

10 Mart 2011

|

Yer:

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ MESLEKLERİNİ İRDELEDİ
PROF. DR. ERSOY: “MÜHENDİSLER GEÇMİŞTEN DERS ÇIKARMALI”

İMO BURSA ŞUBESİ, SEMİNERLERE DEVAM EDİYOR

BURSA – Prof. Dr. Uğur Ersoy, geçmişte kısıtlı imkânlar ile önemli eserler meydana getiren mühendislerin, bugünün teknolojiyle donatılmış mühendisleri için çok önemli örnekler olduğunu söyledi.

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi, üyelerinin mesleki açıdan gelişmesi amacıyla düzenlediği seminerler serisine devam ediyor. Aralıksız olarak sürdürdüğü eğitim seminerlerine bir yenisine daha ekleyen İMO Bursa Şubesi, son seminerinde kendi mesleğinin önemini tartıştı. Prof. Dr. Uğur Ersoy’un konuşmacı olarak katıldığı seminerin konusu ‘İnşaat Mühendisliği üzerine bir irdeleme’ oldu. İnşaat Mühendisleri’nin yoğun katılım gösterdiği seminerde konuşan Prof. Dr. Ersoy, inşaat mühendisliğinin diğer mühendislik dallarından farklı olduğunun altını çizdi.

TARİHİ ESERLER GENÇ MÜHENDİSLERE ÖRNEK OLSUN

Dünyanın hayranlıkla izlediği ve tarihi eser olarak korunmaya alınan tüm yapıların inşaat mühendisliği harikası olduğunu kaydeden Ersoy: “Bir kısmı günümüze kadar gelen, bir kısmı da tahrip olan tarihi eserlere baktığımızda mesleğimizin aslında ne kadar önemli olduğunu görebiliyoruz. İnsanlar, bugün gerek ülkemizde gerekse yurtdışında hayranlık uyandıran eserlere bakarken aslında mesleğimize de hayranlık duyuyor. O günün şartları ile çalışan mühendislerin böylesi harikalar çıkarması, bugün her türlü teknolojik imkana sahip olan mühendislere bir şeyler ifade etmek zorundadır” diye konuştu.

TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ MESLEK GRUBUYUZ

İMO Genel Başkanı H. Serdar Harp ise seminerde yaptığı konuşmasında 80 bini aşan üye sayısı ve sektörün büyüklüğü bakımında mesleklerinin her geçen gün daha da artan bir öneme sahip olduğunu söyledi. Türkiye’nin en ciddi meslek gruplarının başında geldiklerini belirten Harp, bu ciddiyetin korunması için İMO olarak çalışmaya devam edeceklerini kaydetti.

Yoğun bir katılımın olduğu seminerin sonunda İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, katılımlarından ve değerli bilgilerini paylaştığından dolayı Prof. Dr. Uğur Ersoy’a plaket takdim etti.

 

  

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa