Thursday, Nov. 23, 2017

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ KENT SORUNLARINI GÖRÜŞMEK ÜZERE BİR ARAYA GELDİ

07 Ekim 2009

|

Yer:

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ KENT SORUNLARINI GÖRÜŞMEK ÜZERE BİR ARAYA GELDİ

İMO BURSA ŞUBESİ YÖNETİM KURULU; KAMU KURULUŞLARINDAKİ TEMSİLCİLERİ, İNŞAAT MÜHENDİSİ BELEDİYE BAŞKANI, İL GENEL MECLİS VE BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ İLE KENT SORUNLARINI GÖRÜŞMEK ÜZERE TOPLANDI

BURSA- İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi Yönetim Kurulu; Kamu Kuruluşlarındaki Temsilcileri, İnşaat Mühendisi Belediye Başkanı, İl Genel Meclis ve Belediye Meclis Üyeleri ile kent sorunlarını görüşmek üzere Kervansaray Fomara’da gerçekleştirilen toplantıda bir araya geldi.

Bursa’nın sorunları ve çözüm yollarının tartışıldığı toplantının basına açık ilk kısmında kısa bir konuşma gerçekleştiren İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Necati Şahin, Bursa’nın ulaşımdan kaçak yapılaşmaya kadar birçok sıkıntısının bulunduğunu ve bu sıkıntıların çözülmesi için gerekli çalışmalara altlık teşkil edecek samimi bir gayret içerisinde olduklarını belirtti.

Katılımcıların tamamının Kamu Kurumlarında, Büyük Şehir İl Genel Meclisinde ve İlçe Meclislerinde görev alan İnşaat Mühendisleri olduğunun altını çizen Başkan Şahin, meslektaşları ile bir araya gelerek çözüm bekleyen sorunları ele almak istediklerini vurguladı. İlerleyen günlerde TBMM’de bulunan 27 İnşaat Mühendisi Milletvekili ile ortak bir toplantı yapacaklarını söyleyen Şahin, Mühendislerin mağduriyetinin giderilmesi ve gerekli yasal düzenlemelerin biran önce çıkarılması bakımından bu toplantıya ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

Şahin; “Kent Konseyleri, üyelerin konuşma platformu olmalıdır”

Konuşmasında kent konseyinin önemine de değinen Şahin, “Özellikle 1995 yılında günün Büyük Şehir Belediye Başkanı meslektaşımız Erdem Saker döneminde kurulan Kent Konseyi Konseptinin yakalanması gerektiğini, Kent Konseyinin Belediye Başkanları’nın konuşup ayrıldığı platformdan çıkarılıp belediye başkanlarının zaman ayırdığı, kurmayları ile beraber toplantıyı başından sonuna kadar konsey üyelerini dinlediği bir platforma kaydırılmalı ve önemsenmelidir” dedi.

Bursa’nın çözüm bekleyen sorunlarının önceliklerinin iyi tespit edilmesinin altını çizen Şahin, İMO üyelerinin sorunları ve çözüm yollarını çekinmeden cesurca her ortamda açıklamaları gerektiğini ifade etti. Şahin, toplantıda yapılacak karşılıklı istişareler neticesinde önemli fikirlerin ortaya çıkacağını belirtti.

Başkan Şahin’in yaptığı konuşmanın ardından toplantı basına kapalı şekilde devam etti.

 

 

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa