Wednesday, Oct. 18, 2017

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ DAYANIŞMA GECESİNDE BULUŞTU

22 Aralık 2012

|

Yer:

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ DAYANIŞMA GECESİNDE BULUŞTU

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi’nin geleneksel ‘Dayanışma Gecesi’, Çelik Palas Hotel’de, çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Geceye, Ak Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk, CHP Bursa Milletvekilleri Kemal Ekinci ve İlhan Demiröz’ün yanı sıra Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Atilla Ödünç, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Eyüp Gül, Uludağ Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Adem Doğangün ve Orhangazi Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Recep İleri ile çeşitli meslek odalarının başkanları ve yöneticileri katıldı.

Meslekte 25’inci ve 40’ıncı yıllarını dolduran üyelere plaket takdiminin de yapıldığı gecede, konuklara hitap eden İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, büyük fedakarlıklarla mesleklerini icra eden tüm meslektaşlarına teşekkür ederek, “ 8 bin kişiyle 1954 yılında kurulan TMMOB ve bağlı odalarıyla, sayımız bugün 500 bine yaklaşmış bulunuyor. Bu 58 yılda ülkemizde ve dünyanın dört bir yanında, medeniyet inşa eden tüm meslektaşlarımıza saygılarımızı sunuyorum.  Dünya’nın en zor mesleğini icra eden, gece gündüz demeden çalışan siz meslektaşlarımızın bu emeklerinin karşılığı ödenemez. Sizler şantiyelerde, dağlarda taşlarda, güneş yağmur ve kar altında, canınızı dişinize takarak ülkeniz için, insanlık için mücadele ettiniz. Sizlerin fedakarlıklarınız unutulamaz” diye konuştu.

Necati Şahin konuşmasını, “İMO Bursa Şubesi olarak meslektaşlarımızın haklarının savunulması ve korunması önceliğimiz olmuştur. Kendisine yetmeyenlerin kentlerine ve ülkelerine maalesef verebilecekleri bir şeylerinin olmayacağını düşünüyoruz. İMO Bursa Şubesi ezberleri bozmuştur, her zaman suya sabuna dokunmuş, mesleğimiz ve meslektaşlarımız için, kentimiz, ülkemiz ve vatandaşlarımız için eksenini kaybetmeden, yalnızca doğruları söylemiş ve bundan sonra da söylemeye devam edecektir” ifadelerini kullanarak tamamladı.

 

                      

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa