Tuesday, Sep. 26, 2017

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ÇELİK YAPILAR KURSU’NA KATILDI

01 Haziran 2013

|

Yer:

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ÇELİK YAPILAR KURSU’NA KATILDI

İMO Bursa Şubesi, üyelerinin mesleki gelişimine katkı sağlamayı sürdürüyor. Kış dönemi boyunca pek çok eğitim kursuna ev sahipliği yapan İMO Bursa Şubesi’nde düzenlenen son kurs ise Çelik Yapılar Kursu oldu.

Kursa yoğun ilgi gösteren mühendisler, yapısal çelik tasarımı, yapma kesitlerin stabilitesi, kren kirişleri, çelik yapı elemanlarında yorulma, değişken kesitli elemanlar, çelik döşemeler ve titreşim, yarı rijit bağlantılar, kompozit kirişler, çelik köprüler ve çelik yapı tasarım uygulamaları konularında bilgilendirildiler.

Eğitimi veren Yüksek İnşaat Mühendisi İlker Yılmaz Türker, mühendislerin kursa olan ilgisinden memnun olduğunu söyleyerek inşaat mühendisliği mesleğinin kendisini sürekli yenileyen bir meslek olduğunu belirtti. Türker, mesleğin kendini yenileme özelliğine mühendislerin de ayak uydurması gerektiğini ifade ederken, bu tarz kurslara katılmanın mühendislere iş yaşamlarında büyük avantaj sağlayacağını söyledi.

İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Yaşar Özbey ise oda olarak yoğun bir kış dönemini geride bıraktıklarını söyleyerek düzenlenen eğitim ve kurslarla mühendislerin kendilerini geliştirmesine katkıda bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

   

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa