Tuesday, Sep. 19, 2017

İMO’DAN YÖK’E DESTEK

09 Nisan 2009

|

Yer:

İMO BURSA ŞUBESİ BAŞKANI NECATİ ŞAHİN: “ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ BÖLÜNDÜĞÜNDE İKİNCİ ÜNİVERSİTE ‘BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ’ OLMALIDIR”

BURSA – İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, YÖK’ün aralarında Uludağ Üniversitesi’nin de bulunduğu öğrenci sayısı 40 bini aşan 5 üniversiteyi yeniden yapılandırma projesini doğru ve yerinde bir tespit olarak nitelendirdi.

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, Bursa’da kurulacak yeni üniversitenin mutlaka ‘Teknik Üniversite’ olarak yapılması gerektiğini dile getirdi.

REKTÖR CENGİZ’E VE DEKAN ÜLKÜ’YE TEŞEKKÜR

Uludağ Üniversitesi bünyesinde nerdeyse 20 yıldır pasif durumda bulunan İnşaat Mühendisliği Bölümü’nü Rektör Prof. Dr. Mete Cengiz ve Mühendislik Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sedat Ülkü’nün katkılarıyla açılmasını çok önemli bir gelişme olarak gördüklerini belirten Şahin, “Öncelikle sayın Rektörümüze ve Dekanımıza teşekkür ediyoruz. Bursa gibi önemli bir kentte ve Uludağ Üniversitesi gibi ülkenin önde gelen yüksek öğretim kurumlarından birinde İnşaat Mühendisliği Bölümü’nün bulunmaması zaten kabul edilemezdi.” dedi.

Bursa’da Uludağ Üniversitesi’nin bölünmesi ile düşünülen ikinci üniversitenin “BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ” olmasının altını çizen İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, sözlerine şöyle devam etti: “Bize göre bundan sonraki aşama YÖK’ün projesine paralel olarak Uludağ Üniversitesi bünyesinde bulunan Mühendislik ve Mimarlık Fakültesindeki bölümlerin kurulacak Bursa Teknik Üniversitesi’nin omurgasını oluşturmalıdır. Teknik Üniversite’nin akademik çalışmalarla Bursa’nın gelişimine büyük katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Uludağ Üniversitesinin bölünmesi ile şimdiye kadar Tıp Fakültesi gölgesinde kalan diğer bölümler yeni bir vizyona kavuşacağını ve Bursa için güzel bir açılım olacağını düşünmekteyiz. Umarız bu düzenlenme bir an evvel hayata geçer”şeklinde konuştu.

 

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa