Tuesday, Sep. 19, 2017

İMO’DAN ULAŞIM PANELİ

09 Şubat 2009

|

Yer:

İMO’DAN ULAŞIM PANELİ…

İMO BURSA ŞUBESİ YEREL SEÇİM ÖNCESİ ULAŞIM KONUSUNU MERCEK ALTINA ALACAK

İMO BURSA ŞUBESİ BAŞKANI, “ÖNCE YAPIP, SONRA PLANLAMA OLMAZ”

Bursa– İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi, Bursa’nın öncelikli sorunlarının başında gelen ulaşım konusunda bir panel düzenleyecek.

Bursa Büyükşehir Belediye Eski Başkanı Erdem Saker’in moderatörlüğünü yapacağı ‘Kent içi Ulaşıma Teknik Bakış’ konulu panelde, alanın uzmanları Bursa’nın çözüm bekleyen en önemli sorunlarından biri olan ulaşımla ilgili tespit ve çözüm önerilerini kamuoyu ile paylaşacaklar.

Her fırsatta kentin Nazım İmar ile Ulaşım Master Planlarının ihtiyaçları karşılayacak düzeyde ve birbirleriyle uyumlu bir şekilde hazırlanarak uygulanması talebini dile getirdiklerini ifade eden İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, “Önce inşaat ya da kavşak yapıp, sonra planlama yaparsanız, trafiğin de yapılaşmanın da arapsaçına dönmesi kaçınılmaz olur” dedi.

Güncel ve bilimsel çözüm önerileri yeniden ortaya konulacak

Kenti yönetenlerin mutlaka akademik odaların ve uzmanların görüşlerini dikkate alması gerektiğinin altını çizen Şahin, “Oda olarak Bursa’yla ilgili her konuda teknik bakış açısıyla çözüm önerileri geliştirmeye çalışıyoruz. Daha yaşanabilir ve modern bir kent için hepimizin üzerine düşen sorumluluklar var. İMO olarak, Bursa’nın en önemli sorunlarından olan ulaşım konusunu yeniden kent gündemine getirerek, güncel ve bilimsel çözüm önerilerini yeniden ortaya koymak istedik” açıklamasını yaptı.

Adaylara çağrı…

Bursa ulaşımına yeni açılımlar getirmesi beklenen panele tüm belediye başkan ve meclis üyesi adaylarını da davet ettiklerini belirten Necati Şahin, “29 Mart’ta görev almayı hedefleyen herkesi 13 Şubat’ta Tayyare Kültür Merkezi’ne bekliyoruz” çağrısını yaptı.

‘Kent içi Ulaşıma Teknik Bakış’ paneline, Okan Üniversitesi’nden Prof. Dr.Güngör Evren, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden Dr. İsmail Hakkı Acar, Mimarlar Odası Eski Genel Başkanı Oktay Ekinci, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Taceddin Kınay ve Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım Şube Müdürü ve İMO Bursa Şubesi Ulaşım Komite Üyesi Müjgan Elmas konuşmacı olarak katılacak. Panel, 13 Şubat Cuma günü saat 13.30’da Tayyare Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

 

 

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa