Tuesday, Sep. 26, 2017

İMO’DAN TÜRK SANAT MÜZİĞİ KONSERİ

19 Mayıs 2009

|

Yer:

İMO’DAN TÜRK SANAT MÜZİĞİ KONSERİ

İMO TSM KOROSU, BURSALILARA UNUTULMAZ BİR GECE YAŞATTI.

BURSA – İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi Türk Sanat Müziği Korosu, Besteci Erol Sayan adına düzenlenen konserle izleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı.

İMO Bursa Şubesi Üyelerinden oluşan Türk Sanat Müziği Korosu, 4 ay süren bir çalışmanın ardından Besteci Erol Sayan adına Tayyare Kültür Merkezi’nde verdikleri konserle Bursalılara unutulmaz bir gece yaşattı. Besteci Erol Sayan’ ın hazır bulunduğu konsere AK Parti Bursa Milletvekili Ali Kul, İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

ŞAHİN: “TSM KOROSU, ODA TARİHİNDE BİR İLK OLDU”

İMO Bursa Şubesi olarak bilimin ve şehirciliğin gerçekleri ışığında Bursa için, mesleki ve sosyal ihtiyaçlar doğrultusunda da İnşaat Mühendislerine yönelik birçok önemli faaliyete imza attıklarını ifade eden Başkan Şahin, “Bugün çok farklı ve anlamlı bir etkinlikle aranızdayız. Teknik bir meslek grubu şeklinde tanımlanan İnşaat Mühendislerinin estetik yönünü de ortaya çıkarma adına güzel bir örnek olan İMO Türk Sanat Müziği Korosu, oda tarihinde bir ilk olma özelliği taşıyor. Koroda yer alan tüm meslektaşlarımızı kutluyorum. Gecemizi onurlandıran Sayın Erol Sayan’ a ve meslektaşlarımıza da teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Remzi Çelikyay’ın şefliğini yaptığı İMO Türk Sanat Müziği Korosu, Besteci Erol Sayan’ a ait 22 eseri başarıyla seslendirdi. Konserin sonunda İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, ünlü bestekâr Erol Sayan ve koronun şefliğini yapan Remzi Çelikyay’a katkılarından dolayı teşekkür plaketi ve çiçek takdim etti.

 

  

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa