Tuesday, Sep. 26, 2017

İMO’DAN REKTÖRE İŞBİRLİĞİ ZİYARETİ

09 Mayıs 2011

|

Yer:

İMO’DAN REKTÖRE İŞBİRLİĞİ ZİYARETİ
U.Ü. REKTÖRÜ PROF. DR. KAMİL DİLEK: “ÖĞRENCİLERİMİN ÇÜRÜK BİNALARDA DERS YAPMASINA GÖZ YUMAMAM”

İMO BURSA ŞUBESİ BAŞKANI NECATİ ŞAHİN: “KENT İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞMAMIZ GEREKİYOR”

BURSA – Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek, göreve geldiğinde yardımcılarına ilk olarak binaların güvenliğini araştırmaları konusunda talimat verdiğini söyledi.

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, U.Ü. Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek’e İnşaat Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Âdem Doğangün ile birlikte hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. İnşaat Mühendisleri’nin yaptığı ziyaretin kendisi için büyük önemi bulunduğunu aktaran Rektör Kamil Dilek, Cumhurbaşkanlığı’ndan görevlendirme yazısını alıp koltuğa oturduğunda ilk icraat olarak üniversite binalarının güvenliğinin araştırılması konusunda talimat verdiğini açıkladı.

“İKİ ÖNEMLİ BELGEYİ KASAMDA SAKLIYORUM”

Özel kasasında özellikle iki belgeyi sakladığına işaret eden Dilek şöyle konuştu: “Ben kendi kasamda iki adet belgeyi özenle saklıyorum. Bunlardan birisi Cumhurbaşkanlığı’ndan bana gelen görevlendirme belgesi. İkincisi ise Üniversitemdeki binaların güçlendirme çalışmaları için verdiğim yazılı talimat evrakıdır. Bir idareci olarak hem vicdanen hem de kanunen bu sorumluluğu mutlaka yerine getirmeliyim. Öğrencilerimin sağlam olmayan binalarda ders yapmasına göz yummam mümkün değil. O yüzden ilk iş olarak gerekli fakülte hocalarıma bu konuyu bir an önce halletmeleri talimatını verdim.”

REKTÖR, KENT – ÜNİVERSİTE İŞ BİRLİĞİNİN ÖNEMİNE DEĞİNDİ

Üniversite olarak kent ve bilim için her türlü işbirliğine açık olduklarını kaydeden Rektör Dilek, ziyaretine gelen her kurumun kendilerine işbirliği sözü verdiğini ancak bir türlü yeterli bir çalışmanın yapılamadığına işaret etti. Dilek, İMO Bursa Şubesi’nin bu konuda kendilerine en fazla destek verecek kurumlardan bir tanesi olduğunun altını çizdi. Uludağ Üniversitesi ile meslek odalarının kent için güzel çalışmalar yapabileceğini söyleyen Dilek, somut projeler ile hem kentimize hem de üniversiteye ciddi katkıların kazandırılabileceğini ifade etti.

“KENT YÖNETİCİLERİ BU SESİ DUYMALI”

Üniversitenin akademik odalar ile geçmişte yeterince bir çalışma yapamadığını hatırlatan İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin ise yeni Rektör ile birlikte Uludağ Üniversitesi ve Odalar arasında güzel bir sinerji yakalanabileceğini belirtti. Üniversitenin doğal işbirliği ortağının meslek odaları olduğunu vurgulayan Şahin, kent yöneticilerinin de bu iki kurum ile sürekli irtibat içerisinde olması gerektiğini aktardı. Bursa’nın akademik görüş ve akademik odalar ile çok daha iyi yönetilebileceği çağrısında bulunan Şahin, “Meslek odaları ve üniversiteler, Bursa’nın nasıl daha iyi yönetileceği konusunda kent yöneticilerinin doğal çalışma arkadaşları olması gerekiyor. Bizlere her türlü konuda bilgi danışabilecekleri halde maalesef derneklere çok daha fazla ilgi duyuyorlar. Sanırım kent yöneticilerimize eleştirmeyen gruplar gerekiyor. Kent yöneticilerinin Bursa için akademik bilgi birikimi olan meslek grupları ile üniversitelerle irtibata geçmeleri ve birlikte çalışmaları gerekiyor” diye konuştu.

İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, Rektör Kamil Dilek ziyaretinin ardından İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Âdem Doğangün ve öğretim üyeleri ile birlikte proje çalışmaları devam eden İnşaat Mühendisliği Bölümü’nün yapılacağı arsaya giderek incelemelerde bulundu.

   

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa