Thursday, Nov. 23, 2017

İMO’DAN PROJE YÖNETİMİ SEMİNERİ…

28 Ocak 2012

|

Yer:

İMO’DAN PROJE YÖNETİMİ SEMİNERİ…

İTÜ ÖĞRETİM ÜYESİ KURUOĞLU: PROJE YÖNETİMİ SÜRECİNİN İYİ PLANLANMASI ŞARTTIR.

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi’nin düzenlediği İnşaat Proje Yönetimi ve Uygulamaları seminerinde konuşan İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Murat Kuruoğlu,  inşaat sektörünün diğer sektörlerden ayrı bir yere koyulması gerektiğini söyledi. Mal sahibinin hayalindeki resmi alıp kendisine fiziksel olarak teslim edene kadar devam eden süreci proje olarak tarif eden Kuruoğlu, bu süreci yönetme işinin de proje yönetimi olduğunu söyledi.

Proje yönetiminde başarının devamlılığını, fizibilite, tasarım, ihale, yapım ve yapım sonrası aşamalarının iyi bir şekilde gerçekleştirilmesinin sağlayacağını ifade eden Murat Kuruoğlu, özellikle bu süreçlerin çok iyi planlanmasının şart olduğunu belirtti.  

Kuruoğlu: Sektördeki en önemli unsur tecrübe sahibi olmak

İnşaat sektöründe en önemli unsurun tecrübe olduğunu belirten Kuruoğlu, “İnşaat mühendisleri her zaman tecrübelerine güvenmeli, önceki hatalarından ders çıkararak ilerlemeyi sağlamalıdır. Bizler yaşanacak yerler inşa ediyoruz, yapacağımız en ufak hata, geri dönüşü olmayan vahim sonuçlar doğurabilir diye konuştu.

 İMO Bursa Şubesi’nde gerçekleştirilen seminerde konuşan İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Ünsal Eser ise, oda olarak düzenledikleri seminerlerle üyeleri bilgilendirmeye devam edeceklerini söyledi.

 

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa