Sunday, Oct. 22, 2017

İMO’DAN ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜNE ZİYARET

13 Ocak 2012

|

Yer:

İMO’DAN ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜNE ZİYARET

İMO’DAN KENDİSİ DE İNŞAAT MÜHENDİSİ OLAN REKTÖR PROF.DR. RECEP İLERİ’YE NEZAKET ZİYARETİ

İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Yönetim Kurulu, Orhangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep İleri’ye nezaket ziyaretinde bulundu.

2012-2013 eğitim-öğretim yılında faaliyete geçecek Bursa’nın ilk vakıf üniversitesi olma özelliğini taşıyan üniversitenin, Yalova Yolu üzerindeki rektörlük binasında gerçekleşen ziyarette, İMO Bursa Şube Başkanı Necati Şahin, çalışmaları hakkında bilgi vererek oda olarak üniversitelerle işbirliğine çok önem verdiklerini belirtti. Üniversitelerin ve akademik odaların sürekli bilgi alışverişinde bulunarak Bursa’ya önemli katkılarda bulunabileceğinin altını çizen Şahin, Orhangazi Üniversitesi ile de pek çok konuda işbirliğine gireceklerine inandıklarını söyledi.

Orhangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep İleri de İMO Bursa Şubesi yönetim kurulunun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken Orhangazi Üniversitesi’nin her zaman akademik meslek odalarıyla işbirliğine hazır olacağını söyledi. İleri “Üniversite öğrencileri, teorik bilginin yanı sıra, kitaplarda yazmayan, internette bulunamayan tek şey olan tecrübeyi, düzenleyeceğimiz seminer, oturum, konferans gibi aktivitelerle kazanmalı, bu noktada akademik odalarla ortak çalışmalar içinde bulunmamız son derece önemli” diye konuştu.

Üniversite hakkında da bilgi veren İleri, amaçlarının öğrencilere uluslararası standartlarda eğitim vermek olduğunu söyleyerek yabancı dil ağırlıklı bir üniversite olacaklarını belirtti.

Günümüzde yabancı dilin olmazsa olmaz bir şart olduğunu kaydeden Bilgi, yabancı dil bilen öğrencilerin bilimsel faaliyetleri takip etmesi, uluslararası gelişim fırsatlarını kaçırmaması ve yabancı akademik yayınları izlemesinin kendilerini mezun olduktan sonra bir adım öne çıkaracağını söyledi.

Kendisi de inşaat yüksek mühendisi olan Prof. Dr. Recep İleri, önümüzdeki yıl inşaat mühendisliği, makine mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, işletme, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümlerinde eğitim-öğretim yapılacağını belirtti.

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa