Tuesday, Sep. 19, 2017

İMO’DAN HİLTON’A TEKNİK GEZİ

10 Eylül 2009

|

Yer:

İMO’DAN HİLTON’A TEKNİK GEZİ

İMO BURSA ŞUBESİ BAŞKANI NECATİ ŞAHİN, YÖNETİM KURULU VE TEKNİK KOMİTE ÜYELERİ BURSA HİLTON OTEL İNŞAATINDA İNCELEMELERDE BULUNDU…

NECATİ ŞAHİN; “BU KRİZ ORTAMINDA BÖYLE YATIRIM YAPANLARA ŞÜKRAN BORÇLUYUZ”

HÜSEYİN DURMAZ; “HİLTON VE HAMPTON İLK KEZ TÜRKİYE’DE BİRLİKTE İNŞAA EDİLİYOR”

BURSA- İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin ile Yönetim Kurulu ve Teknik Komite üyeleri, Durmazlar Makine A.Ş. tarafından yapılıp işletilecek Bursa Hilton Otel’in Yeni Yalova Yolu üzerinde devam eden inşaat alanını gezdi. Necati Şahin, “Bu kriz ortamında, Bursa’da böyle yatırımların gerçekleştirilmesi kolay değil” dedi.

İMO Bursa Şubesi, inşaatı devam eden ve Bursa’nın kongre, toplantı ve organizasyonlarına ev sahipliği yapmayı amaçlayan Türkiye’de ilk kez 5 yıldız ve 3 yıldız konseptini bir arada gerçekleştirecek olan Bursa Hilton ve Bursa Hampton otellerinin Yeni Yalova Yolu’ndaki inşaat alanını ziyaret etti.

Dünyanın önde gelen sac işleme makineleri üreticisi olan Durmazlar Makine A.Ş. tarafından inşaatı yaptırılan ve işletilecek olan Bursa Hilton ve Hampton Otellerinin inşaatını gezen İMO Üyelerine, Hilton Otellerinin projesi hakkında Durmazlar Hilton Proje Müdürü Elektrik Mühendisi Doğan Emil çeşitli bilgiler aktardı.

Bursa Hilton’lar 2011’ de açılacak…

Toplam 35 bin metrekare alana sahip Bursa Hilton ve Bursa Hampton Otelleri’nin 2010 Haziran ayında kaba inşaatının bitirileceğini ifade eden Proje Müdürü Doğan Emil, 2011 Nisan ayında otellerin hizmete açılacağını söyledi. Hilton Otelleri’nin 3 yıldız uygulaması olan Hampton’u dünyada ilk kez ve Bursa’da gerçekleştireceğini belirten Doğan Emil, “Yan yana ama birbirinden bağımsız inşa edilecek otellerimizin 5 yıldız olan Hilton 170 odalı, Hampton ise 107 odalı olacak. Hilton’da 5 yıldız Otel’den beklenen tüm hizmetler mevcut olacak. Diğer otelimiz 3 yıldızlı Hampton daha düşük fiyatla hizmet verecek” dedi.

Hüseyin Durmaz; “Hilton ve Hampton yan yana Türkiye’de bir ilk”

İMO’nun gerçekleştirdiği ziyaret ve incelemeye katılan Durmazlar Makine A.Ş. ve Bursa Hilton Otellerinin Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Durmaz ise, daha önceleri Bursa’ya büyük markaların gelmek istemediğini, ancak hızla gelişen Bursa’nın sanayisi, ticareti, turizm potansiyelleri ile Hilton Grubu’nun da dikkatini çektiğini ifade etti. Hüseyin Durmaz, “Bursa’daki Hilton ve Hampton Otelleri’nde, yapılan sözleşme gereği tüm dünyadaki Hilton Otellerinde verilen hizmet standartları uygulanacak. Bu inşaatın yapımından, hizmet verilmeye başlandığı anda müşterilere sunulacak peynire kadar her şey Hilton standartları dahilinde olacak” diye konuştu.

Hilton’un dünyada ilk kez iki konsept otelini yan yana Bursa’da yapılmasına izin verdiğinin altını çizen Hüseyin Durmaz, “Biz böyle bir yatırımı ilk kez Türkiye’ye ve Bursa’ya getirmiş olduk. Tüm dünyada Hilton’un kendine has müşteri kitlesi var. Bu müşteri kitlesi, nereye giderse gitsin mutlaka Hilton Otellerini öncelikli olarak tercih ediyor. Bu yatırım Bursa’ya yeni bir vizyon katacak. Özellikle Merinos Kongre Merkezi faaliyete geçtiği zaman, Bursa her açıdan büyük hareketlilik kazanacak. Bursa sadece alışveriş merkezleri ile dolmaması lazım. Bu tür yatırımları Bursa’ya çekmeliyiz. Ayrıca bu yatırımlar kongre turizmine de büyük destek olacak” şeklinde konuştu.

ŞAHİN, “BURSA’DA TURİZM VE TİCARET EKSENLİ HER YATIRIM ÖNEMLİ”

Hilton ve Hampton otel inşaatının yapım özellikleri hakkında bilgiler alan ve inşaat alanında incelemelerde bulunan İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, yapılan bu tür yatırımların Bursa’nın kalkınması açısından büyük önem taşıdığını söyledi. Şahin “Tüm dünyayı etkileyen böylesi bir kriz ortamında, böyle büyük yatırımların yapılması hiç de kolay değil” dedi.

Yapılan bu yatırımın Bursa’nın bir projesi olduğunu ifade eden Şahin, Bursa’nın son on yıl içerisinde ciddi bir kalkınma hamlesi yakaladığına işaret eden Şahin, “Bursa kongre, kültür, turizm ve ticaretin merkezi olarak artık ön planda olmalı. Sanayi yatırımları için Bursa doyuma ulaştı. Bundan sonraki tüm yatırımlar bu yönde olmalıdır. Bizim bunu da zorlamamız lazım. Bursa artık sanayi baskısından çıkmalıdır. Bursa’nın kültürüne, turizmine ve ticaretine hizmet verecek ve Durmazlar Makine tarafından yapılan bu büyük yatırım için İMO olarak bizde elimizden gelen desteği vereceğiz” diye konuştu.

Şahin,  Bursa’nın kültür ve ticaret merkezi olarak gelişmesi için böyle projelerin yapılmasını sonuna kadar desteklediklerini kaydederek, “Son yıllarda adeta bir cazibe merkezi konumuna gelen Bursa’ya birçok firma ilgi gösteriyor. Bursa yerli yabancı dev kuruluşların ilgisini çekmeye başladı. Ancak bu yatırımların kültür, turizm ve ticaret şeklinde olması için çaba göstermeliyiz. Bu yatırımlar Bursa için önemlidir” dedi. İnşaatın her safhasında Teknik Komitemizin tüm bilgi birikimlerini bu gibi projelere aktaracaklarını, genç mühendis arkadaşlarımızı da belirli periyotlarda bu tür nitelikli inşaatlara teknik gezilerle bilgilendireceklerini belirtti.

 

   

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa