Wednesday, Oct. 18, 2017

İMO’DAN DOĞAYA YOLCULUK

18 Haziran 2010

|

Yer:

İMO’DAN DOĞAYA YOLCULUK

İMO’DAN UZUN YÜRÜYÜŞ

İMO’DAN DOĞAYA YOLCULUK

İnşaat Mühendisleri Odası’nın (İMO) doğa yürüyüşleri oda üyelerinin gösterdiği büyük katılım ile başladı. 18 Temmuza kadar, 3 etap üzerinden gerçekleştirilecek olan İMO 2010 doğa yürüyüşlerinin ilk etabı Osmaneli ve Adapazarı yürüyüşü ile hayata geçirildi.

Yürüyüşe katılan yaklaşık 60 kişinin macerası Osmaneli’ne bağlı Adliye Köyü’ne yapılan yolculuk ile başladı. Ormanlık alandan gerçekleştirilen yolculukta doğanın tadını çıkaran gezginciler, Ağlan Köyü’ne vardıklarında büyük bir sürprizle karşılaştılar. Hıdırellez şenlikleri nedeniyle misafirlerini ağırlayan köylüler, şenliklerin kutlandığı alanda konuklarına ikramda bulundular.

Ağlan Köyü’nden hoş bir anı ile ayrılan yürüyüşçüler, yolculuklarına kaldıkları yerden devam etti. Osmaneli’ni geçip Adapazarı’na bağlı Kemaliye’ye ulaşan katılımcılar,  doğanın engebeli arazisini kararlılıkla aştı.

Rehber eşliğinde yaklaşık 17 kilometre yol yapan katılımcıların macerası İnönü Yaylası’nda son buldu. Yaylada uzun yürüyüşün yorgunluğunu piknik yaparak atan yürüyüşçüler, 4 Temmuzda Mustafa Kemal Paşa’ya yapılacak yürüyüş için sözleşerek dönüş için yola koyuldular.

 

        

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa