Tuesday, Sep. 26, 2017

İMO’DAN BAKAN ÇELİK’E MEKTUPLU ÇAĞRI

01 Mart 2009

|

Yer:

İMO BURSA ŞUBESİ, FARUK ÇELİK’İ BURSA’NIN EN ÖNEMLİ SORUNU OLAN KAÇAK YAPILAŞMAYA EL KOYMAK İÇİN ÇAĞRIDA BULUNDU

İMO BURSA ŞUBESİ; “BURSA’YI YIKARAK YAPACAĞIZ SÖYLEMİNİN ALTI DOLDURULMALIDIR”

BURSA – Bursa’nın en önemli sorunlarının başında gelen çarpık ve kaçak yapılaşmaya karşı verdiği kararlı mücadeleyle dikkat çeken İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve Bursa Milletvekili Faruk Çelik’e bir mektup yazarak, sorunun çözümüne önderlik etmesi için çağrıda bulundu.

İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu adına mektubu kaleme alan Oda Başkanı Necati Şahin, kentin kangreni haline gelen bu hastalığa el atması için Bursa’nın en yetkili ismi konumundaki Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in de artık harekete geçmesini beklediklerini belirtti.

 

Mektupta, vatan gibi kutsal bir varlığa adını veren toprağımızın kaçak ve çarpık yapılaşmayla yok olmasından duyulan derin üzüntü dile getirildi.

İMO BURSA ŞUBESİ BAŞKANI ŞAHİN; “BURSA TARİHİNİN EN BÜYÜK KAÇAK YAPILAŞMA HAMLESİNİ ENGELLEMEYEN KENT YÖNETİCİLERİNİ KINIYORUZ”

Türkiye’nin hiçbir bölgesinde görülmeyen ve Bursa tarihinin en büyük kaçak yapılaşma hamlesi olarak nitelendirilebilecek süreci engellemeyen kent yöneticilerini kınadıklarını ifade eden İMO Bursa Şubesi, kaçak ve çarpık yapılaşmanın artık Bursa’nın kaderi olmaktan çıkartılmasını talep etti.

Gerek kentsel dönüşüm gerekse de iradelerini ortaya koyacak yöneticiler tarafından bir gün mutlaka yıkılacak bu binaların, yapımının acilen durdurulmalısını isteyen İMO Bursa Şubesi, Bakan Çelik’in “Bursa’yı yıkarak yapacağız” sözüne atıfta bulunarak, bu söyleminin altının doldurulması çağrısında bulundu.

“BAŞKAN ADAYLARININ KAÇAK VE ÇARPIK YAPILAŞMANIN ÖNLENMESİNE YÖNELİK MESAJ VERMEMELERİ ENDİŞE VERİCİ”

29 Mart yerel seçimlerinde aday olan isimlerin kaçak ve çarpık yapılaşmanın önlenmesiyle ilgili hala açık mesajlar vermemelerini endişe verici bulduklarını açıklayan Oda Başkanı Şahin, “Mirasımızın gelecek nesillerle taşınması umursanmadan, hoyratça zarar verilmesine göz yumulması, sessiz ve tarafsız kalınması, aklıselim vicdanları sızlatmaktadır” şeklinde konuştu.

İMO GEREKİRSE YARGI YOLUNA GİDECEK.

İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi olarak, diyalog, işbirliği ve iradeyle çözülebileceğine inandıkları bu kent suçunun ortadan kaldırılması adına gerekirse yargı yoluna gideceklerini de vurgulayan Şahin, Bakan Faruk Çelik’e hitaben yaptığı çağrıda, “Lütfen, Bursa’mızın en önemli sorunu olan bu konuya el koyunuz. Tarihe bir not düşünüz.” şeklinde seslendi.

BAKAN ÇELİK LİDERLİĞİNDE ACİL ZİRVE TALEBİ…

Kaçak ve çarpık yapılaşmanın durdurulması için Çelik’e kendisinin başkanlığında, olağanüstü bir zirve toplantısı yapılmasını teklif eden İMO Bursa Şubesi, “Kaybettiğimiz her günün, hepimizin üzerine büyük manevi sorumluluklar yüklediğini düşünüyoruz” diyerek, akademik odalar olarak her türlü desteğe hazır olduklarını bildirdi.

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa