Tuesday, Sep. 26, 2017

İMO YENİ YERİNDE İLK SEMİNERİNİ DÜZENLEDİ

20 Nisan 2010

|

Yer:

İMO YENİ YERİNDE İLK SEMİNERİNİ DÜZENLEDİ

İMO YENİ YERİNDE İLK SEMİNERİNİ DÜZENLEDİ

BURSA – İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi, 2007 Deprem Yönetmeliğine Göre Çelik Yapıların Tasarımı Semineri’ni gerçekleştirdi.

İMO Bursa Şubesi, Bursa Akademik Odalar Birliği (BAOB) Yerleşkesi’ndeki ilk seminerini düzenledi. Balıkesir Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Erdal İrtem tarafından gerçekleştirilen seminerde ‘2007 Deprem Yönetmeliğine Göre Çelik Yapıların Tasarımı’ incelendi. İnşaat Mühendisleri tarafından yoğun bir katılımın olduğu seminer, İMO Bursa Şubesi Seminer Salonu’nda verildi.

Çelik yapılardaki temel prensiplerin iyi bilinmesi gerektiğini belirten Prof. Dr. Erdal İrtem, bu prensipleri projelerine uygulayacak inşaat mühendislerinin de dikkatli bir çalışma yapmaları gerektiği konusunda uyarılarda bulundu. Çelik yapı sistemlerinin sınıflandırılması konularına da değinen İrtem, yüksek binalarda uygulanan çelik yapı sistemi konusunda bazı sıkıntıların yaşanabileceğini vurguladı. Prof. Dr. İrtem, bu noktada inşaat mühendislerinin zorluklar yaşamaması için İnşaat Mühendisleri Odası’nın düzenlediği meslek içi eğitim programlarının önemine değindi.

 

 

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa