Wednesday, Oct. 18, 2017

İMO OSB’NİN DEPREM ENVANTERİ ÇALIŞMALARINI BAŞLATTI

03 Kasım 2009

|

Yer:

İMO OSB’NİN DEPREM ENVANTERİ ÇALIŞMALARINI BAŞLATTI

OSB’DE Kİ DEPREM ENVANTER ÇALIŞMASI TÜRKİYE’DE BİR İLK

BURSA – İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi Bursa’da ki Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’nin deprem envanterini çıkartacak.

İMO Bursa Şubesi yönetim kurulu üyeleri, teknik komite üyeleri, Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Bölümü Başkanlığından Uludağ Üniversitesi İnşaat Bölümü Başkanlığına atanan Prof.Dr. Adem Doğangün ile ortak toplantı yaptı.

OSB’lerde ki çalışma Türkiye’de bir ilk

İMO Bursa Şubesi olarak 2004 yılından bu yana Bursa’da envanter çalışmaları yaptıklarını ifade eden Başkan Şahin, Bursa’nın kalbi olan OSB’den gelen talep neticesinde böyle bir çalışmaya başladıklarını dile getirdi. İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, yapılacak envanter çalışmasının Türkiye’de bir ilk olduğunun altını çizdi. Bursa’da inşaat bölümü bulunmadığı için şu ana kadar yapılan çalışmalarda herhangi bir akademik destek alamadıklarını söyleyen Başkan Şahin, “Ancak U.Ü. İnşaat bölüm başkanlığına atanan Prof.Dr. Adem Doğangün hocamızla önemli projelere imza atacaklarını” belirtti.

Türkiye’ye örnek teşkil edecek

Bursa’da ki envanter çalışmalarının sanayi tesislerine öncülük edeceğini söyleyen U.Ü İnşaat Bölümü Başkanı Prof.Dr. Adem Doğangün, “Betonarme ve yığma yapılar ilgili deprem endeksi çıkarmada herhangi bir sorun yok. Ancak prefabrik yapılarda şu ana kadar böyle bir çalışma yapılmadı. OSB’de ki yapılar kendi içlerinde dahi farklılık gösterdiğinden her biri için ayrı ayrı çalışmalar yapılmalıdır. İMO Bursa Şubesine bu konuda katkı koymaktan mutluluk duyacağım. Bursa’da ki bu çalışmaların tüm Türkiye’ye örnek teşkil edeceğini düşünüyorum” diye konuştu.

 

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa