Wednesday, Oct. 18, 2017

İMO KÜTAHYA TEMSİLCİLİĞİ’NDEN ÜYELERE İFTAR

03 Eylül 2009

|

Yer:

İMO KÜTAHYA TEMSİLCİLİĞİ’NDEN ÜYELERE İFTAR

İMO BURSA ŞUBESİ BAŞKANI NECATİ ŞAHİN, ‘KÖRFEZ KÖPRÜSÜ PROJESİNİN TAKİPÇİSİYİZ’

BURSA-İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, Körfez Köprüsü Projesi’ne demiryolu hattı eklenerek Bursa’nın şehirlerarası ulaşım sıkıntısının çözülmesi gerektiğini söyledi.

İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu, Kütahya Temsilciliği’nin verdiği iftar yemeğine katıldı. Yaklaşık 150 kişinin katıldığı iftar yemeğinde, Kütahyalı İnşaat Mühendisleri ve aileleri ile İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri bir araya geldi.

İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin yaptığı konuşmada, demiryolu ağının mutlaka önemsenmesi ve planlamalarda kesinlikle hata yapılmaması gerektiğini belirtti. Konuyla ilgili bir dosya hazırlığında olduklarını aktaran Başkan Necati Şahin, Bursa Valisi ile Başbakan’a bizzat bu çalışmaları sunacaklarını kaydetti. Şahin, “Demiryolu projeleri Ülkemiz ve Bursa’mız için çok önemlidir. Umarım bu yanlıştan dönülür ve demiryolu hattı körfez köprüsü projesine yeniden dahil edilir. Ülkeyi ilgilendiren ve hayati önem taşıyan konularda alınan kararlar siyasi değil, teknik ve bilimsel kararlar olmalıdır” dedi. Konunun takipçisi olmaya devam edeceklerini söyleyen Şahin, yapacakları mücadelenin uzun soluklu olacağını belirtti

ŞAHİN, “TOKİ, ÜLKENİN KANAYAN BİR YARASIDIR”

İMO Bursa Şubesi Başkanı Şahin, Kütahya Temsilciliği’nin kendileri için ayrı bir önemi olduğunu vurguladı. Yıllar öncesinde Bursa’nın şube yapılması için verdikleri uğraşları, şimdi Kütahya’nın şube yapılması için verdiklerini söyleyen Şahin, temsilcilik düzeyini çoktan aşmış olan Kütahya’nın şube olmasını sonuna kadar destekleyeceklerini vurguladı. Şahin, inşaat sektöründe yaşanan sıkıntılara değinerek, TOKİ’nin hiçbir yasa ya da kuralı tanımadan çalışmaya devam ettiğini vurguladı. İnşaat sektöründe TOKİ’nin elini atmadığı hiçbir alanın kalmadığını belirten Şahin, TOKİ’nin ülkenin kanayan bir yarası olmaya devam ettiğine işaret etti.

TMMOB YASASI DEĞİŞMELİ

Oda olarak yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden Şahin, kurdukları komitelerin önemli raporlar hazırladıklarını ve bu raporların yetkililerle paylaşılacağını vurguladı. Yıllar öncesinde çıkarılan TMMOB yasasının değiştirilmesi konusunda da ciddi çalışmalar hazırladıklarının altını çizen Şahin, hukuk danışmanları ile yasa değişikliği için bazı taslaklar üzerinde çalıştıklarını ve bu çalışmaları Ankara’daki inşaat mühendisi milletvekillerine sunacaklarını hatırlattı.

Kütahya Temsilcisi Kemal Somun ise düzenlenen iftar yemeklerinin artık geleneksel bir hale geldiğini ve her geçen yıl katılımcı sayısının arttığını söyledi. Somun, İMO Bursa Şubesi Yönetim Kuruluna katıldıkları için teşekkür etti.

 

   

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa