Tuesday, Sep. 26, 2017

İMO GENÇLİK KOMİTESİ’NDEN 19 MAYIS COŞKUSU

26 Mayıs 2011

|

Yer:

İMO GENÇLİK KOMİTESİ’NDEN 19 MAYIS COŞKUSU
GENÇ İNŞAAT MÜHENDİSLERİ 19 MAYIS’TA BİR ARAYA GELDİ

BURSA – İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi Gençlik Komitesi tarafından düzenlenen 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Balosu renkli görüntülere sahne oldu.

İMO Bursa Şubesi Gençlik Komitesi, 19 Mayıs’ı coşku ile kutladı. Çok sayıda İnşaat Mühendisi’nin katıldığı gecede konuşan İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, iyi mühendisin üç ana noktada odaklanması gerektiğinin altını çizdi. Mühendisin beynini iyi kullanması gerektiğini vurgulayan Şahin, beyninin yanına yüreğini koymalı, beyninin ve yüreğinin süzgecinden geçen kararlarını etik değerler terazisine koyan mühendislerin başarılı olacağını kaydeden Şahin, mühendislerin doğru işi doğru zamanda, düşünerek, planlayarak, araştırarak, projelendirerek, detaylandırarak, çok yönlü olması gerektiğini belirtti.

DAHA AYDINLIK YARINLAR İÇİN…

19 Mayıs’ın gençlik demek olduğunu aktaran İMO Gençlik Komitesi Başkanı Umut Akdeniz ise gençliğin de gelecek anlamına geldiğini vurguladı. Türk gençlerinin, Türk istiklal ve Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçileri olması gerektiğini ifade eden Akdeniz, Türkiye Cumhuriyeti’nin Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından gençlere emanet edildiğini hatırlattı. Gençlerin emaneti yaşatmak ve korumaktan başka yeni kuşaklara en iyi şekilde aktarmak görevinin olduğunu aktaran Akdeniz, bu bilinci taşıyan gençlerin daha aydınlık ve huzurlu yarınlar için çalışacağından kimsenin şüphe etmemesi gerektiğinin altını çizdi.

Konuşmaların ardından 19 Mayıs Pastası’nı kesen genç mühendisler, çalan müzik eşliğinde dans etti.

            

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa