Tuesday, Sep. 26, 2017

İMO BURSA’DAN ÜYELERİNE MESLEKİ EĞİTİM KURSU

02 Ocak 2014

|

Yer:

İMO BURSA’DAN ÜYELERİNE MESLEKİ EĞİTİM KURSU

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ÇELİK YAPILAR KURSUNA KATILDI. 

İMO Bursa Şubesi, üyelerinin mesleki gelişimine katkıda bulunmaya devam ediyor. Kış dönemi boyunca pek çok eğitim kursuna ev sahipliği yapacak olan İMO Bursa Şubesi’nde, son olarak Çelik Yapılar Kursu düzenlendi.

Kursa yoğun ilgi gösteren mühendisler, Çelik Yapı Elemanları, Birleşim ve Ekler, Yükler Ve Yük Kombinasyonları, Taşıyıcı Sistem Düzenlemesi, Yönetmelik Ve Standartlar, Tasarım Yöntemleri, Yapısal Çelik Uygulama Alanları, Tasarım uygulamaları, kren kirişleri, çelik yapı elemanlarında yorulma ve stabilite kavramları, değişken kesitli elemanlar, yarı rijit bağlantılar, kompozit kirişler, titreşim problemleri, çelik köprüler, bilgisayar destekli çelik yapı tasarımı ve uygulanmış örnekler hakkında bilgilendirildiler.

Eğitimi veren Yüksek İnşaat Mühendisi İlker Yılmaz Türker, mühendislerin kursa olan ilgisinden memnun olduğunu söyleyerek inşaat mühendisliği mesleğinin kendisini sürekli yenileyen bir meslek olduğunu belirtti. Türker, “İnşaat Mühendisliği mesleğinin kendini yenileme özelliğine mühendisler de ayak uydurmalıdır. Bu tarz kurslara katılmak mühendislerin bilgi birikimini arttırarak yapı mühendisliğinin temel kavramlarına ait teorik bilgilerin uygulamada çalışan mühendisler tarafından özümsenmesini sağlayacaktır. Ayrıca mühendislik uygulamalarında karşılaşılan problemlerin yorumlanması da bu tarz kurslar sayesinde oldukça kolaylaşacaktır” diye konuştu.

İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Yaşar Özbey ise oda olarak yoğun bir kış dönemine girdiklerini söyleyerek düzenlenecek eğitim ve kurslarla mühendislerin kendilerini geliştirmesine katkıda bulunmaya devam edeceklerini söyledi.

 

   

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa