Tuesday, Sep. 26, 2017

İMO BURSA’DAN ÜYELERİNE HUKUK SEMİNERİ

25 Mayıs 2011

|

Yer:

İMO BURSA’DAN ÜYELERİNE HUKUK SEMİNERİ
AVUKAT KILIKÇIER; “İNŞAAT MÜHENDİSLERİNE YENİ YASA LAZIM”

BURSA – İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi, ‘Mühendislik Hizmetlerinde Hukuki Sorumluluklar’ Semineri düzenledi.

İMO Bursa Şubesi Seminer Salonu’nda gerçekleştirilen seminere çok sayıda inşaat mühendisi katıldı. Seminerde konuşan İMO Bursa Şubesi Hukuk Danışmanı Avukat Erol Kılıkçıer ülkemizde çok sayıda meslek grubunun yetki ve sorumlulukları ile faaliyet alanlarının yasalar ile düzenlendiğini açıklayarak, İnşaat Mühendisliği mesleğinin de yeni bir yasal düzenlemeye ihtiyaç duyduğunu vurguladı. Yasa düzenlemesi olmayan az sayıda meslek grubu içerisinde inşaat müteahhitliğinin olduğunu açıklamasına ekleyen Kılıkçıer, “böyle giderse çağın gereklerine uygun meslek yasanıza zor kavuşacaksınız gibi duruyor” dedi.

Her türlü meslek grubunun güncel ve sorunlara çözüm getiren yasalar ile tanımlandığını aktaran Avukat Kılıkçıer, Türkiye Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nin (TMMOB) yasalarının neredeyse 60 yıldır değiştirilmediğini açıkladı. Kılıkçıer, inşaat sektöründe hizmet veren ve müteahhit olarak tanımlanan meslek grubunun da vakit kaybetmeden yeni yasalar ile tanımlanması gerektiğini vurguladı.

MEVZUAT YETERİNCE BİLİNMİYOR

Sektörün içinde olmalarına rağmen birçok inşaat mühendisinin kendilerini yakından ilgilendiren mevzuat hakkında yeterince  bilgi sahibi olmadığını söyleyen Kılıkçıer, özellikle  İMO Bursa Şube Dergisi’ne yazarak internet ortamına düşen yazılar için  Türkiye’nin her yerinden sorular yöneltildiğine  işaret eden Kılıkçıer, özellikle Odamız mensuplarından ve Oda yönetiminden gelen talepler üzerine   böyle bir seminer düzenlemenin faydalı olacağına inandığını ve yapılan seminerdeki tartışılan konu ve sorunlar  seminerin ne denli faydalı olduğunu gösterdiğini    ifade etti..

Kılıkçıer, seminerin ardından inşaat mühendislerinin sorularını yanıtladı.

 

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa