Tuesday, Sep. 26, 2017

İMO BURSA’DAN DSİ VE BTÜ’YE ZİYARET

01 Ekim 2012

|

Yer:

İMO BURSA’DAN DSİ VE BTÜ’YE ZİYARET

İMO Bursa Şube Yönetim Kurulu Üyeleri DSİ 1. Bölge Müdürlüğü ve Bursa Teknik Üniversitesi’ ni ziyaret etti.  İlk olarak DSİ Bursa 1. Bölge Müdürlüğü görevine getirilen Sinan Tahsin Sarıoğlu’ na hayırlı olsun ziyareti gerçekleştiren İMO Bursa Şube Başkanı Necati Şahin ve yönetim kurulu üyeleri, karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

Ziyarette konuşan DSİ Bursa 1. Bölge Müdürü Sinan Tahsin Sarıoğlu Bursa’da görev yapacak olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirirken Türkiye’nin en büyük kentlerinden birini hak ettiği yerlere ulaştırmak için üzerlerine düşeni yapacaklarını belirtti. DSİ’de proje ve planlama müdürlüğü görevine getirilen İnşaat Mühendisi Şuayip Çatal’ı da yeni görevinden ötürü kutlayan İMO Bursa Yönetim Kurulu’nun bir sonraki durağı ise Bursa Teknik Üniversitesi oldu. Burada İnşaat Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç Dr. İsa Yüksel’i ziyaret eden yönetim kurulu üyeleri, yeni bölüm başkanına başarı dileklerinde bulundu.

Daha önce Zonguldak Karaelmas Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi görevinde bulunan İsa Yüksel, üniversite ile inşaat mühendisleri odasının işbirliğinin önemine dikkat çekerken öğrencilerin kendilerini geliştirmesine yardımcı olacak her türlü işbirliğine açık olacaklarını söyledi.  Bursa’ya inşaat mühendisliği bölümü açılması için yıllarca uğraş verdiklerini söyleyen İMO Bursa Şube Başkanı Necati Şahin ise yıllarca Uludağ Üniversitesi’nin İnşaat Mühendisliği bölümünün olmadığını hatırlatarak, “Odamızın yoğun uğraşlarıyla üniversitemizde sonunda inşaat mühendisliği bölümü açıldı. Ardından ise Orhangazi Üniversitesi ve Bursa Teknik Üniversitesi ile birlikte bu sayı üçe çıkacak. Bu durum Bursa için son derece sevindirici bir gelişme, Bursa Teknik Üniversitesi ile ilgili yer karmaşasının bir an önce çözüme kavuşturulmasını bekliyoruz” dedi.

 

   

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa