Tuesday, Sep. 26, 2017

İMO BURSA’DAN DÖNEMİN SON SEMİNERİ

21 Haziran 2011

|

Yer:

İMO BURSA’DAN DÖNEMİN SON SEMİNERİ
  • İMO BURSA ŞUBESİ’NDEN “COĞRAFİ BİLGİ SİSTEMLERİ YARDIMI VE HİDROLOJİK MODELLEME” SEMİNERİ…

BURSA – İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi tarafından üyelerine yönelik bilgilendirme seminerleri devam ediyor.

Uludağ Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yardımcı Doçent Doktor Serdar Korkmaz’ın düzenlediği “Coğrafi Bilgi Sistemleri Yardımı ve Hidrolojik Modelleme” konulu son seminerde Bursalı mühendislere bilgiler verildi.

İMO Bursa Şubesi seminer salonunda gerçekleşen ve Yrd. Doç. Dr. Serdar Korkmaz’ın anlatımı yaptığı “Coğrafi Bilgi Sistemleri Yardımı ve Hidrolojik Modelleme” konulu dönemin son seminerine inşaat mühendisleri tarafından yoğun bir katılım gerçekleşti.

Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) ile inşaatın yapılacağı arazi üzerinde çeşitli sorgulamalar gerçekleştirilebildiğini belirten Yrd. Doç. Dr. Korkmaz şöyle devam etti:

“Dünya üzerindeki karmaşık sosyal, ekonomik, çevresel sorunların çözümüne yönelik mekana dayalı karar verme süreçlerinde kullanıcılara yardımcı olmak üzere, büyük hacimli coğrafi verilerin; toplanması, depolanması, işlenmesi, analizi, sorgulaması fonksiyonları yerine getiren donanım ve coğrafi veri bütünüdür. Bu sistem arkeoloji, çevresel konular, kentsel planlama, lojistik, askeri uygulamalar, madencilik, jeoloji, ziraat gibi mekana dayalı hemen her alanda kullanılır”

Sunumunun ardından seminere katılan inşaat mühendislerinin sorularını yanıtlayan Korkmaz, böyle bir seminer düzenlemenin faydalı olacağına inandığını ve yapılan seminerdeki tartışılan konu ve sorunlar seminerin ne denli faydalı olduğunu gösterdiğini ifade etti.

 

  

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa