Tuesday, Sep. 26, 2017

İMO BURSA’DAN BTÜ REKTÖRÜ PROF. DR. KARADEMİR’E TEBRİK ZİYARETİ

04 Ocak 2015

|

Yer:

İMO BURSA’DAN BTÜ REKTÖRÜ PROF. DR. KARADEMİR’E TEBRİK ZİYARETİ
İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şube Başkanı Basri Akyıldız ve yönetim kurulu üyeleri, Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’e yeni görevinde başarılar diledi. İMO Bursa Şube Başkanı Akyıldız, öğrencilerin mesleki gelişimi ve üniversitenin çalışmalarına oda olarak ellerinden gelen desteği vereceklerini söyledi.
İMO Bursa Şube Başkanı Basri Akyıldız, Yönetim Kurulu üyeleri Özgür Yaşar Özbey ve Alper Aydın, BTÜ Rektörlüğü görevine yeni atanan Prof. Dr. Arif Karademir’i makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan İMO Bursa Şube Başkanı Akyıldız, BTÜ için oda olarak ellerinden gelen desteği sağlayacaklarını belirterek, işbirliğine yönelik çalışmaları sürdüreceklerini söyledi. Teknik eğitim kurumları ve üniversitelerle iletişim halinde olduklarını dile getiren Akyıldız, Bursa’da açılan inşaat mühendisliği bölümleri ile birlikte genç mühendislerin sayısının arttığını vurguladı. Akyıldız, Uludağ Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü ile birlikte yürüttükleri iş birliğini BTÜ ile de gerçekleştirmek istediklerine dikkat çekerek, “Oda olarak dördüncü sınıf öğrencilerinin alanda pratik yapabilmelerini sağlıyoruz. İnşaat mühendisi adayları, oda üyelerimiz aracılığıyla proje büroları, yapı denetim firmaları veya şantiyelerde çalışarak mezun olduklarında deneyim kazanmış olarak okullarından ayrılıyorlar. Mesleki anlamda ne yapmak istediklerini biliyor ve sektör ile ilgili de bilgi sahibi oluyorlar. Benzer uygulamalar için BTÜ’ye de katkı vermek isteriz” dedi.
“İMO BURSA’NIN DESTEĞİNDEN MEMNUN OLURUZ”
İMO Bursa Şubesi Başkanı Basri Akyıldız ve Yönetim kurulu üyelerini kabul eden BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir de, BTÜ’nün kampüs konusunda kaybedecek vakti olmadığını belirterek, Kestel’de kampüs çalışmalarını hızlandırdıklarını ifade etti. İMO Bursa Şubesi’nin desteğinden memnun olacaklarını dile getiren Prof. Dr. Karademir, eğitimin kalitesini arttırmak, kendinden emin, ayaklarının üzerinde duran bireyler yetiştirmek için tüm paydaşlarla işbirliğine hazır olduklarını vurguladı. Prof. Dr. Karademir, BTÜ olarak bölgede ve Türkiye’de olmayan cihazları alarak, merkezi ve tematik laboratuvarlar kurmak için çalıştıklarını sözlerine ekledi.
İMO Bursa Şubesi yönetimi daha sonra BTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü ve laboratuvarlar hakkında bilgi alarak, Bursa’da bir üniversite içerisinde ilk defa kurulan Yapı Malzemeleri Laboratuvarını inceledi.
1- 2- 3- 4 5

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa