Tuesday, Sep. 26, 2017

İMO BURSA’DA KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI

16 Mart 2010

|

Yer:

İMO BURSA’DA KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI

KADIN MÜHENDİSLER DOYASIYA EĞLENDİ

BURSA – İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle sadece bayan üyelerine özel bir yemek organize etti.

Yaklaşık 80 kadın mühendis üyenin katıldığı keyifli gecenin açılış konuşmasını yapan İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, kadınları toplum içerisinde özel bir yeri olduğunu söyledi. Kadın mühendislerin işlerine erkek mühendislere oranla çok daha sıkı sarıldıklarını aktaran Şahin, “Yılın sadece bir günü değil, her gününüzün güzel geçmesini umuyoruz. Ülkemizdeki kadın ve erkek haklarının çok daha eşit şartlarda yürütüldüğü günler görebilmeyi ümit ediyoruz” dedi.

Kadınlar ve kadın hakları konusunda kısa bir tarihçe de veren Başkan Şahin, İMO Bursa Şubesi olarak yeni Yönetim Kurulu Üyeleri arasında daha fazla kadının yer almasını istediklerini ve bu amaçla 3 bayan mühendisi listeye alarak yönetime soktuklarının altını çizdi. Yönetimde ilk defa 3 bayan üyenin birden yer aldığına dikkati çeken Şahin, bundan sonraki dönemler için de aynı duyarlılığın gösterilmesini umduklarını belirtti.

Konuşmaların ardından geceye katılan kadın üyeler, çalan oyun havaları ile doyasıya eğlendi ve gün içerisinde yaşadıkları stresi bir günlük de olsa üzerlerinden attılar.

 

   

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa