Tuesday, Sep. 26, 2017

İMO BURSA YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL HAKKI EDEBALİ’Yİ ZİYARET ETTİ

25 Nisan 2014

|

Yer:

İMO BURSA YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL HAKKI EDEBALİ’Yİ ZİYARET ETTİ

İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’yi ziyaret etti.

Yerel seçimlerin ardından Yıldırım Belediye Başkanlığı’na seçilen İsmail Hakkı Edebali’ye hayırlı olsun dileklerini ileten İMO Bursa Şube Başkanı Basri Akyıldız ve beraberindeki heyet, Edebali’ye yeni görevi için başarı temennisinde bulundu.

Ziyarette konuşan İMO Bursa Şube Başkanı Basri Akyıldız, İMO olarak özellikle kentsel dönüşüm konusunda, belediyeden beklentilerinin yüksek olduğunu söyledi. Akyıldız “Bilindiği gibi Yıldırım ilçemiz kaçak ve çarpık yapılaşma sebebiyle kentsel dönüşümün en çok ihtiyaç duyulduğu ilçelerimizin başında geliyor, bu yüzden yıldırım belediye başkanımızın sorumluluğu çok büyük. Geçmişte yapılmaya çalışılan kentsel dönüşüm çalışmalarının eksiklerini bizler de oda olarak kamuoyuyla sıklıkla paylaşmıştık, yeni başkanımızın inşaat mühendisi olması sebebiyle kentsel dönüşümde artık bu tür yanlışların yaşanmayacağına inanıyoruz. İMO Bursa Şubesi olarak bizler de ne zaman istenirse her türlü teknik konuda belediyemize katkı vermeye hazırız” diye konuştu.

Göreve başladıkları günden itibaren öncelikli konularının kentsel dönüşüm olacağını bildiklerini söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Edebali ise kuracakları kentsel dönüşüm merkezi ile hedeflerinin ilk etapta halka kentsel dönüşümü anlatmak olduğunu söyledi. Edebali “Öncelikle bir kentsel dönüşüm merkezi kuracağız, bu merkezimizde halkımıza kentsel dönüşümü a’dan z’ye anlatıp herkesin rızasını almak istiyoruz. Bizler belediye olarak bu işi hızlandırmayı amaçlıyoruz, vatandaşlarımızı mağdur etmeden müteşebbisin önünü açacağız. Bunları yaparken elbette İMO’nun da teknik bilgisine başvuracağız” diye konuştu.

İMO Bursa Şube Yönetim Kurulu Üyeleri daha sonra teknik başkan yardımcılığı görevine getirilen inşaat mühendisi Şenol Şimşek ve Şemsettin Hacıoğlu’nu ziyaret ederek yeni görevlerinde başarılar diledi.

IMG_8350 IMG_8355 IMG_8352 IMG_8363

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa