Sunday, Oct. 22, 2017

İMO BURSA ÜYELERİNİ GAYRİMENKUL KONUT DEĞERLEME UZMANLIĞI SINAVINA HAZIRLIYOR

31 Mart 2015

|

Yer:

İMO BURSA ÜYELERİNİ GAYRİMENKUL KONUT DEĞERLEME UZMANLIĞI SINAVINA HAZIRLIYOR

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi, Gayrimenkul Konut Değerleme Lisanslama  sınavına hazırlık için üyelerine kurs düzenledi.

İMO Bursa Şubesi eğitim salonunda, Gayrimenkul Değerleme Uzmanı ve inşaat mühendisi Hakan Özel ile Serhat Çınar tarafından gayrimenkul değerleme esasları, dar kapsamlı sermaye piyasası mevzuatı ve meslek kuralları, gayrimenkul mevzuatı, inşaat muhasebesi dersleri verildi. Çok sayıda mühendisin katıldığı kursta, sınavda neler yapılabileceği anlatılarak, hazırlık için sorular çözüldü.

Gayrimenkul değerlendirmesi ile ilgili önemli kavramları aktaran Gayrimenkul Değerleme Uzmanı ve inşaat mühendisi Serhat Çınar, “Gayrimenkul değerlendirme uzmanları taşınmazları değerlendirmekle sorumlu lisansa sahip kişiler. Bankalar lisanslı gayrimenkul değerlendirme şirketleri ile çalışıyor. Lisanslı değerlendirme şirketini 5 gayrimenkul değerlendirme uzmanı bir araya gelerek kurabilir. Şirket kurarken beş değerlendirme uzmanını ikisi sorumlu değerlendirme uzmanı olmalı. Özel bir sermayeniz olmalı ve başka bir iş ile uğraşmamalısınız. Değerlendirme uzmanı olanlar Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği’ne üye olmak zorunda. Değerlendirme uzmanı olmak için 4 yıllık üniversite mezunu olmanız yeterli. Konut değerlendirme uzmanının ise iki yıllık üniversite mezun olması yeterli. Türkiye’de 132, Bursa’da 3 lisanlı değerlendirme şirketi bulunmaktadır. Ülke genelinde lisanslı değerlendirme uzman sayısı da 3 bine yaklaştı” dedi.

gayrimenkul degerlendirme (1) gayrimenkul degerlendirme (2) gayrimenkul degerlendirme (3) gayrimenkul degerlendirme (4)

 

İlgili Haberler

BAŞKAN ALBAYRAK: “GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA DESTEK OLACAĞIZ”
ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEBRİK ZİYARETİ
İMO BURSA ŞUBESİ TEKNİK GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

About Author

@imobursa